У Києві виявили кишкову паличку у воді на 15 найбільших пляжах. Київська міська державна адміністрація (КМДА) заявила, що купатися у цих місцях заборонено.
Під час божевільної спеки, яка стояла в Україні протягом мінімум двох тижнів, Мережу облетіли відео та фото з київських пляжів. Було видно, що навіть для літнього сезону заповненість відпочинкових зон поблизу столичних водоймищ чи не рекордна.
Як виявилося, всі ці люди досить сильно ризикували, адже у водах Дніпра, Десенки та безлічі київських озер та заток виявлено лактопозитивну кишкову паличку (ЛКП). Вона може викликати різні кишкові інфекції та призвести до досить тяжких наслідків для організму.
Нудота і діарея – мінімум, що чекає на людину, в організм якої з річковою водою потрапить ЛКП.
Дослідженням води на столичних пляжах займається КП "Плесо". Фахівці підприємства дослідили 15 найбільш популярних пляжів Києва та скрізь виявили у воді лактопозитивну кишкову паличку.
КМДА виступила із заявою, в якій повідомила про заборону для купання на пляжах:
- "Золотий";
- "Предмістна Слобідка";
- "Чорторий";
- "Наталка";
- "Центральний";
- "Молодіжний";
- "Дитячий";
- "Венеція";
- "Райдуга";
- "Галерний";
- "Тельбін";
- "Троєщина";
- "Вербний";
- "Пуща-Водиця"
- Оболонський острів.
Зазначимо, що у Києві купальний сезон офіційно не відкривали, а отже відвідування пляжів і раніше було заборонено. Однак в умовах спекотної погоди міська влада закривала на це очі, та й перешкодити доступу на пляж десятків тисяч киян, найімовірніше, є нерозв'язним завданням.
У червні МОЗ виступило з рекомендаціями для громадян, як уберегтися від холери. Це ще одне захворювання, яке можна підхопити через воду. У Києві холерних збудників цього року не виявлено, проте чиновники від медицини нагадують, що небезпечним може бути не лише купання, а й вживання риби, придбаної у місцях несанкціонованої торгівлі.