У багатьох українських біженців, які прибули до Великобританії за програмою Homes for Ukraine, закінчився 6-місячний термін проживання у своїх спонсорів. Ті, хто не зміг домовитися про подальше проживання, змушені були виселитись. Зі 134 200 українців, які прибули до Британії, вже 1915 осіб зареєструвалися як безпритульні.
За умовами програми програми підтримки українців Homes for Ukraine, вони отримують право на 6-місячне проживання в англійських сім'ях. Після закінчення цього терміну українці можуть і надалі залишатися в країні, але їм потрібно вже самостійно винаймати житло, а для цього потрібно працевлаштуватися.
У жовтні у Британії стало на 350 безпритульних українських сімей більше. Це на 22% більше, ніж у вересні, і для британців це стає проблемою.
Тим, українцям, які реєструються як безпритульні, місцева влада має підшукати альтернативні варіанти житла, оскільки винаймати собі житло самостійно можуть дозволити не всі біженці. Щоб підписати договір оренди з "лендлордом", потрібно мати кілька місяців досвіду роботи, пред'явити свій дохід, який має бути вдвічі вищим, ніж вартість оренди, а також сплатити заставу за квартиру та орендну плату за 2-3 місяці.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Місцеві жителі, які приймали у своїх будинках українських біженців із початку війни, зараз відмовляються продовжувати їхнє розміщення. Так, британцям платять за розміщення українців по 350 фунтів стерлінгів компенсації, але з огляду на інфляцію та подорожчання енергоносіїв місцевим жителям цього недостатньо.
Влада Британії раніше розглядає можливість підвищити компенсацію англійцям за розміщення українських біженців до 700 фунтів на місяць, але поки це питання не обговорюється.
Раніше повідомлялося, що в Ірландії масово виселяють українських біженців з готелів, де вони проживали безкоштовно.