Українські біженці матимуть змогу проживати в готелях Болгарії до 31 жовтня. Декого з них виселили ще на початку літа, напередодні курортного сезону, але багато громадян залишилися проживати в готелях і до сьогодні. Влада країни офіційно заявила, що гуманітарна програма з підтримки українців завершиться вже наприкінці жовтня.
Вже з 1 листопада програма безкоштовного проживання із харчуванням для українців перестане діяти. Але це не означає, що Болгарія перестане підтримувати українців. Допомога продовжуватиметься, і болгари сприятимуть тому, щоб українці інтегрувалися в місцеве суспільство.
На сьогоднішній день існує проблема із фінансуванням біженців. Процедура отримання коштів є досить бюрократичною. Існує 32 етапи, які потрібно подолати, щоб кошти отримали ті, кому вони призначені.
За даними ООН, з початку війни статус захисту у Болгарії отримали понад 133 тисячі українців. Нині у країні налічується 67 467 українських біженців.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
25 липня минув термін безкоштовного медичного страхування для українських біженців. Наразі українці, які перебувають у Болгарії понад 90 днів, зобов'язані оплачувати медичні страховки самостійно.
А ось проїзд для українців болгарська влада залишила безкоштовним. Спочатку говорили про введення безкоштовного проїзду на три місяці, потім на чотири, а потім його продовжили до кінця війни. Щоб безкоштовно їздити у громадському транспорті, українці мають показати водієві паспорт чи реєстраційну картку з ІПН іноземця.
Раніше повідомлялося, скільки коштувала нерухомість у Болгарії влітку 2022 року.