У 2022 році в Україні суттєво зростуть пенсії: названі конкретні суми по категоріях

Незважаючи на труднощі з наповненням казни і Пенсійного фонду, українцям обіцяють відчутно підвищити пенсійні виплати у 2022 році. Пенсії  різних категорій громадян зростатимуть упродовж усього року. Їхнє підвищення стартувало разом із початком року і завершиться у грудні .

У 2022 році в Україні суттєво зростуть пенсії: названі конкретні суми по категоріях - today.ua

Цьогоріч уперше мінімальна пенсія перетне двохтисячну позначку. Водночас, максимальна, яка дорівнює десяти мінімальним, стане вищою за 20 тисяч гривень. Втім, зростуть не лише максимальна і мінімальна пенсії, але й решта пенсійних виплат громадян.

Так, вже із січня підвищили пенсії інвалідам-чорнобильцям та членам сімей воїнів, загиблих у зоні АТО. В березні індексують пенсії майже всім непрацюючим пенсіонерам. А в квітні – перерахують працюючим. В липні чергове підвищення очікує на отримувачів мінімальної та максимальної пенсій. А в грудні їх чекає ще одне підвищення. Крім того, в жовтні підвищать пенсію громадянам старше 65 років, які мають необхідний страховий стаж. А ще, у жовтні на підвищення варто очікувати пенсіонерам, яким вже виповнилось 70 років.

У 2022 році в Україні суттєво зростуть пенсії: названі конкретні суми по категоріях

Таким чином, на закінчення 2022 року будемо мати такі суми пенсій за віковими та іншими категоріями:

  • мінімальна пенсія перевищить 2000 гривень і становитиме 2093 (зараз її розмір становить 1934 гривні);
  • мінімальна пенсія, нарахована у звязку з інвалідністю, становитиме 3269 гривень;
  • середня пенсія для осіб, що мають необхідний страховий стаж, буде 4500 гривень;
  • мінімальна пенсія для осіб, які вийшли на відпочинок за вислугою років, становитиме 6442 гривні;
  • мінімальна пенсія для громадян старше 70 років, що мають необхідний страховий стаж, становитиме 3000 гривень;
  • максимальна пенсія буде 20 930 гривень.

При цьому традиційно найбільшими будуть пенсії суддів. Вони отримують пенсійні виплати за спеціальним підрахунком, і тому їхні пенсії значно перевищують максимальну пенсію в Україні. Так, у листопаді минулого року середня пенсія суддів в Україні становила 91,2 тисячі гривень. Лише за рік вона зросла на 23 тисячі.

Нагадаємо, водночас немало українців, які мають по 50 років стажу, отримують мізерну пенсію. Так сталося через те, що вони працювали на мінімальну зарплату.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua