“Дія“ приховує в собі небезпеку: українцям назвали ризики користування цифровим додатком

Автор: Марченко Любов

Цифровий додаток "Дія" може бути небезпечним для тих, хто його використовує. Їхніми даними можуть заволодіти сторонні люди, адже "Дія" не може гарантувати їхнього надійного збереження. Доступ до особистих даних через "Дію" можуть отримати розробники операційної системи смартфона.

“Дія“ приховує в собі небезпеку: українцям назвали ризики користування цифровим додатком - today.ua

Такими думками поділився в інтерв'ю одному з видань кіберексперт Костянтин Корсун.

"Безпекова проблема полягає в тому, що усі гаджети можна вважати потенційно скомпрометованими, бо дуже мало людей дійсно знає і дотримується правил цифрової гігієни. Тому цей додаток містить купу ризиків", - каже експерт.

На його думку, фахівці, які розробляли операційну систему смартфона, можуть мати доступ до даних, які зберігаються  у ньому. А в "Дії" сконцентровані всі основні дані про людину: починаючи від паспортних і закінчуючи ІПН, соцвиплатами та іншими фінансовими відомостями. Отже нечисті на руку люди цілком можуть отримати доступ і використати дані, що є в "Дії", на власний розсуд.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

“Дія“ приховує в собі небезпеку: українцям назвали ризики користування цифровим додатком

 

Але якщо так міркувати, той ніяких банківських додатків краще в смартфоні не встановлювати, і ніяких платежів з його допомогою здійснювати не варто. Адже розробники операційної системи можуть отримати доступ і до банківських карток людини.

Костянтин Корсун також каже, що більшість країн відмовилась від ідеї держави в смартфоні. І, очевидно, для цього були якісь підстави. І лише українське Мінцифри чомусь вирішило, що воно буде першим у світі, хто запровадив таку практику.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Є багато прикладів, коли у різних країнах (Швейцарія, Німеччина, Франція, Молдова), розробляли щось подібне типу додатку для голосування онлайн і практично всі від цього відмовилися. Жодна країна у світі не пішла цим шляхом, і команда розробників «Дії» навіть не замислилася – чому. Вони просто захотіли бути першими", - каже Корсун.

Нагадаємо, тисячу за вакцинацію українці зможуть отримати саме через портал або мобільний додаток "Дія".