Цьогорічні ціни на молоду картоплю побили рекордні показники

Цьогорічні ціни на молоду картоплю наразі відлякують українців навіть середнього достатку. За кіло весняного делікатесу треба віддати пів сотні гривень. Водночас фермери, які вирощують ранню картоплю, змушені збувати свій товар за безцінь.

Цьогорічні ціни на молоду картоплю побили рекордні показники  - today.ua

Зокрема, заручниками ситуації стали фермери з Херсонщини, які ризикнули посадити ранню городину, сподіваючись, що окупанти до літа заберуться з їхньої землі, і вони зможуть вільно продавати вирощене, як у попередні роки. Але окупанти затримались, і тепер намагаються нав'язати тамтешнім аграріям бізнес без правил.

Херсонщина завжди була в Україні постачальником ранньої городини, і зокрема, молодої картоплі. Але цьогоріч вона опинилась відрізаною від "великої землі". Отож, аби не втратити все, тамтешні фермери вимушені за вказівкою окупаційної влади збувати молоду картоплю оптовикам із Криму та Росії. Вони платять за товар по 10-12 гривень за кілограм.

Цьогорічні ціни на молоду картоплю побили рекордні показники

Водночас, на неокупованій частині Україні, яка наразі не має комунікації з Херсонщиною, продають молоду картоплю, привезену бозна звідки. Звісно, що ціна на картоплю, яку везли манівцями через кілька кордонів, - відповідна. Її продають за 30-50 гривень, тобто в 3,5 рази дорожче, ніж вимушені продавати у Херсонській області.

Водночас, херсонські фермери у відчаї: їм доводиться віддавати вирощене майже вдвічі дешевше, ніж вони продавали о цій порі в минулому році. А решта українців, через високу вартість привозного товару, не можуть його купити. Адже ціни на молоду картоплю в Україні нині такі, що її можуть собі дозволити хіба що багатії зі списку Forbes.

Нагадаємо, тим часом в Україні вкотре подорожчала гречана крупа. Ціна на гречку вже перетнула 70-гривневу позначку. Однак аналітики кажуть, що це – не межа, і незабаром за кіло гречки будуть правити до 100 гривень.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua