Ціни зростають: скільки коштує українцям орендувати квартиру в Чехії у грудні

У Чехії на сьогоднішній день понад півмільйона українців набули статусу тимчасового захисту. Питання пошуку житла для оренди залишається актуальним навіть для тих, хто раніше приїхав до країни. Ціни на ринку нерухомості стрімко зростають, і багато хто хоче орендувати житло якомога дешевше. Яке житло та за якою ціною можна орендувати у Чехії в грудні, повідомляє expats.cz.

Ціни зростають: скільки коштує українцям орендувати квартиру в Чехії у грудні - today.ua

За рік вартість оренди квартир у Празі зросла на 15,6%. Експерти прогнозують, що ціни можуть продовжити зростати на 500 крон на місяць.

Цього року квартир середнього розміру на ринку оренди вдвічі менше, а через наплив українських біженців знайти вільне житло стає все складніше навіть для місцевих.

Вартість оренди житла у Празі зараз перебуває на піку вартості, починаючи з 2016 року. Середня ціна короткострокової оренди складає 28 500 крон (1172 євро) на місяць. У регіонах житло може коштувати від 8000 крон (330 євро).

Зняти кімнату в інших містах Чехії можна за 3000 крон (123 євро), у Празі цінник буде в межах 6000-9000 крон (246-370 євро).

Ціни зростають: скільки коштує українцям орендувати квартиру в Чехії у грудні

Знайти житло під оренду у Чехії можна як від господаря, так і скористатися послугами ріелторів.

Популярні ресурси для пошуку квартир у Чехії:

  • sreality.cz – можна знайти житло за зручним рубрикатором за територією та ціною. Мови сайту: чеська, англійська, російська.
  • bezrealitky.cz - пошук житла без посередників. За невелику плату можна отримати допомогу щодо оформлення договору оренди. Ресурс має версію тільки чеською мовою.
  • hledambyt.cz – пошук квартир у Празі та за межами за допомогою послуг ріелторів. 

Раніше повідомлялося, де в Україні найвигідніше зняти приватний будинок на зиму.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua