Ціни в Україні піднімуться на 20-30% найближчим часом - екс-міністр фінансів

Вже найближчим часом ціни в Україні зростуть щонайменше на 20-30%. Причому в деяких сферах це зростання буде ще відчутнішим. Такий розвиток подій на ринку товарів і послуг передбачив екс-міністр фінансів Ігор Уманський.

Ціни в Україні піднімуться на 20-30% найближчим часом - екс-міністр фінансів - today.ua

Колишній чиновник вважає, що найбільше відчують зростання цін міські жителі і пенсіонери. Перші – через стрімке подорожчання комунальних послуг. Другі – через те, що різко виростуть ціни на продукти.

Найбільше зросте вартість комуналки. Особливо – ціна за опалення. У цій сфері Уманський, та й не лише він, пророкує збільшення тарифів на 40-70%. Вартість тепла підвищиться через зростання вартості енергоносіїв – вугілля і газу. Причому це відчують як мешканці багатоквартирних будинків, так і ті, хто проживає в індивідуальних будинках.

Ігор Уманський зауважив у публікації на власному Telegram-каналі, що ціни на енергоносії та продукти вже й так набагато сягнули вгору ще в 2020 та в першій половині 2021 року. Але на тому вони не зупиняться. Ціни в Україні й надалі зростатимуть і під впливом світових чинників, і через внутрішні особливості ціноутворення. Зокрема, вартість продовольства зростає всюди у світі.

Ціни в Україні піднімуться на 20-30% найближчим часом - екс-міністр фінансів

А в Україні підвищують ціни на енергоресурси для бізнесу. Тож цілком закономірно чекати, що бізнесмени підвищуватимуть ціни на свої товари, аби якось компенсувати власні затрати.

"Здорожчає усе, починаючи від продуктів, та закінчуючи комунальними послугами. Людям як завжди доведеться заплатити за все. А далі цілком ймовірно нас очікує чергова інфляція", - пише Уманський.

Звісно, уряд обіцяє українцям і чергове підвищення мінімальної зарплати, і зростання пенсій. Однак усі ці підвищення не зможуть і близько компенсувати втрат від зростання вартості життя.

Отож, через таке масове підвищення цін в Україні платоспроможність громадян знизиться, щонайменше, на 20, а той на усі 30%, підсумував колишній міністр.

Нагадаємо, на осінь в Україні пророкують подальше зростання цін на продукти. Йдеться про базові види продовольства – молоко, м'ясо, хліб і яйця.

ДЖЕРЕЛОgsminfo