Ціни продовжують зростати: як змінилася вартість томатів, моркви, цибулі та інших овочів

Багато продуктів у супермаркетах наприкінці січня подешевшали, але це не стосується овочів. Вони стрімко дорожчають, що пов'язано з дефіцитом на ринку. Зокрема, зростання цін найбільше фіксується на томати, моркву, цибулю, буряки та огірки.

Ціни продовжують зростати: як змінилася вартість томатів, моркви, цибулі та інших овочів - today.ua

Загалом за тиждень помідори в Україні подорожчали на 21%. Стрибок цін спровокований збільшенням попиту на тепличні томати та суттєвим скороченням пропозиції даної продукції на ринку. Наразі імпортні помідори надходять у продаж по 65-73 грн/кг ($1,78-2/кг). Томати в Україну везуть переважно з Туреччини, а ця країна значно зменшила відвантаження через погані погодні умови. Попит на помідори залишився досить високим. При цьому експерти очікують падіння цін на томати вже в середині лютого.

Ціни продовжують зростати: як змінилася вартість томатів, моркви, цибулі та інших овочів

Дорожчають і основні складові борщового набору. Зростання цін на моркву пояснюють тим, що у багатьох місцевих виробників закінчуються запаси якісної моркви, урожай якої 2022 року був досить низьким. На сьогоднішній день коренеплід продають по 20-25 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

За останній тиждень подорожчав і буряк. Очікується, що зростання цін на цей овоч продовжиться до весни. Кілограм буряків у середньому зараз коштує 12,50 грн.

Цибуля у січні подорожчала до 37 грн/кг. За тиждень аграрії підвищили вартість цибулі на 16%. Виробництво цього овоча також скоротилося. Несприятливі погодні умови призвели до збільшення обсягу неліквідної цибулі, яка не підлягає зберіганню.

Продовжують дорожчати і солодкий перець та огірки. У той же час подешевшали картопля та часник.

Раніше повідомлялося, що наприкінці січня в Україні подешевшали яйця, гречка та рис.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua