Today.ua

Ціни на житло: скільки років треба відкладати гроші, щоб купити квартиру в різних містах України

Покупка квартири в Україні – справа затратна. Людям, які не заробляють за кордоном і не мають необлікованих доходів, доведеться відмовляти собі не один рік, відкладаючи гроші на придбання житла.

Видання slovoidilo порахувало, скільки років знадобиться жителям великих міст України накопичувати гроші, аби купити собі однокімнатне помешкання. Розрахунки робили на підставі даних про середню зарплату в регіонах і даних про вартість відповідного житла на первинному ринку. Цифри брали ті, що були дійсні на початок листопада.

Отже, як з'ясувалось, найдовше заробляти на однокімнатну квартиру доведеться не киянам, а жителям Львова. Водночас, у деяких містах на купівлю однокімнатної квартири доведеться заощаджувати менше трьох років.

Отже, в яких містах доведеться відкладати гроші на покупку квартири найдовше?

Найдовше в усьому собі відмовляти доведеться жителям Львова. Львів'янам треба відкласти 100 середніх зарплат, аби зібрати собі на однокімнатну квартиру у своєму місті.  Середня зарплата в їхньому регіоні становить 13 тисяч гривень. І відкладати її доведеться 8 років і 4 місяці.

Майже 8 років доведеться збирати гроші "у панчоху" одеситам. В Одесі середня вартість однокімнатної квартири становить 1,13 млн гривень. Щоб зібрати таку суму, треба відкласти 93 середні зарплати.

Житомирянам для досягнення обраної мети знадобиться 7 років і 8 місяців (92 середні зарплати). Там однокімнатна квартира коштує 1,09 млн гривень.

Жителям Чернівців доведеться збирати гроші 6 років і 10 місяців. Там, щоб заплатити 900 тис. гривень, треба накопичити 82 середні зарплати.

Київ у цьому ретингу опинився лише на п'ятому місці. У столиці квартири, звісно, найдорожчі. Там одлнокімнатне помешкання вартує 1,45 млн. Але й розмір середньої зарплати там також вищий, ніж в інших регіонах. Він становить 20,6 тис. гривень. Отже збирати на власне житло киянам доведеться майже 6 років (71 середню зарплату).

У другій столиці України, Харкові, також доведеться збирати на однокімнатну квартиру майже 6 років, зважаючи на те, що у харків'ян середня зарплата становить лише 12,6 тис. гривень. Але й середня вартість однокімнатного житла у них значно нижча – лише 870 тисяч. Тобто, щоб його придбати, знадобиться 69 зарплат.

Вінничанам, щоб реалізувати свою мрію про власне житло, знадобиться 5 років і 10 місяців (70 середніх зарплат). Майже стільки ж часу знадобиться жителям Тернополя і Сум.

А от в Ужгороді, Луцьку і Дніпрі треба складати гроші трохи більше 6 років. А в Полтаві для цього знадобиться 5 років і 5 місяців (65 зарплат).

У багатьох містах можна впоратися менше ніж за 5 років

У 5 років можна вкластися жителям Запоріжжя (61 зарплата), Івано-Франківська (60 зарплат), Кропивницького (61 зарплата), Черкас (60 середніх зарплат), Херсона (65 середніх зарплат) та Чернігова (61 середня зарплата).

На квартири у Хмельницькому доведеться покласти 4 роки і 9 місяців життя (57 зарплат), а 4 роки і 10 місяців (58 зарплат) треба буде накопичувати у Рівному.

Лише 3 роки і 11 місяців (47 зарплат) треба буде відкласти за квартиру вартістю 660 тисяч гривень у Миколаєві.

А найменше треба буде відкладати гроші на житло у Краматорську і Сєвєродонецьку. У Краматорську середня зарплата становить 15,1 тис. гривень. При цьому однокімнатна квартира коштує 250 тис. гривень. Тобто зібрати гроші на таке помешкання можна лише за 1 рік і 5 місяців. У Сєвєродонецьку вартість однокімнатного житла становить 410 тис. гривень, а середня зарплата – 12,5 тисяч. Отже збирати гроші доведеться 2 роки і 9 місяців.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що в наступному році ціни на житло в Україні перестануть рости.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ