Ціни на яйця в Україні будуть зростати: масштаби виробництва за рік суттєво знизилися

Слідом за соняшниковою олією в Україні будуть дорожчати і яйця. Зростання цін ніяк не пов'язане з майбутнім Великоднем. Вся справа в тому, що виробництво яєць в Україні за рік знизилося майже на 14%.

Ціни на яйця в Україні будуть зростати: масштаби виробництва за рік суттєво знизилися - today.ua

У зв'язку з цим десяток яєць подорожчав в середньому до 35-40 гривень. З початку 2021 року в Україні було вироблено понад три мільярди яєць. Лідерами виробництва назвали Київську, Черкаську та Дніпропетровську області. Найменше яєць виготовили в Луганській, Одеській і Миколаївській областях.

Зниження виробництва істотно вплинуло на вартість яєць, і невідомо, що буде далі.

Тенденція до зменшення обсягів виробництва яєць почалася ще з вересня 2020 року. Серед головних причин експерти ринку називають збільшення собівартості виробництва через зростання цін на зернові, а також зменшення експорту яєць. Ціни на яйця в Україні будуть зростати: масштаби виробництва за рік суттєво знизилися У міру того, як з потеплінням на ринках буде рости пропозиція домашніх яєць, їх вартість буде регулюватися.

У 2021 році великодній кошик обійдеться українцям дорожче, ніж в минулому році. За рік, з березня 2020 по березень 2021, десяток яєць зріс в ціні на 12-18 гривень, соняшникова олія подорожчала на 15 гривень за пляшку, цукор додав 8-10 гривень на кожному кілограмі.

Раніше повідомлялося, що буде з цінами на олію в Україні після припинення експорту в Європу.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua