Ціни на цибулю зростатимуть щонайменше два місяці: назвали дату, коли вона буде найдорожча

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч цибуля вибилась у цінові рекордсмени. Ціни на овоч за рік зросли у 2,5 рази. Але це ще не межа. Цибуля не дешевшатиме ще щонайменше два місяці. А в певні періоди її вартість може добряче стрибнути вгору.

Ціни на цибулю зростатимуть щонайменше два місяці: назвали дату, коли вона буде найдорожча - today.ua

Такий прогноз щодо подальшої діалектики цін на цибулю дав економіст Олег Пендзин.

За словами Пендзина, стрімке цьогорічне зростання цін на цибулю спричинили декілька чинників.

По-перше, Україна втратила тимчасово окупований херсонський регіон, який постачав на внутрішній ринок 35% від усієї цибулі, що споживає Україна.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

По-друге, Україні і раніше, у довоєнний період, бракувало цибулі власного виробництва. Тож приблизно з початку квітня ми її щороку імпортували. Імпорт йшов переважно з Туркменістану через Росію. Але торік, зі зрозумілих причин, цей шлях для нас відпав, а разом із ним і туркменська цибуля.

По-третє, щоби покрити внутрішній дефіцит, українські постачальники почали активно імпортувати цей овоч із Європи. Але цибуля на європейському ринку завжди була дорога. І, ясна річ, що в Україні імпортований овоч не може бути дешевшим, ніж у тій країні, звідки його завозять.

Ціни на цибулю зростатимуть щонайменше два місяці: назвали дату, коли вона буде найдорожча

По-четверте, значну частку імпорту становила цибуля з Туреччини. Але цьогоріч через жахливий землетрус, вона закрила свій експорт, адже їй треба в першу чергу наситити внутрішній ринок, що зазнав велетенських втрат. Крім того, Туреччина ще й сама почала імпортувати продовольство, що також призвело до підвищення попиту і зростання цін на європейському ринку.

Таким чином, до початку збору власного врожаю цибулі Україні годі сподіватись на зниження вартості цього овочу. Перший врожай із відкритого ґрунту піде в Україні не раніше початку червня. Отже, до тієї пори ціни на цибулю точно не будуть знижуватись, адже на ринку буде лише імпортний овоч.

Олег Пендзин вважає, що надалі ціна буде або стабільною, або помірковано зростатиме. Хіба що перед Великоднем можна чекати відчутного стрибка вгору.  

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"До літа ми будемо чітко сидіти на імпорті, чітко будемо залежні від того. Напевно, не варто чекати, що ціна буде серйозно опускатися. Я не думаю, що вона ще буде рости, хіба перед великодніми святами ми побачимо невеличке зростання… Очікування такі: до літа ми будемо мати невеличке зростання цін на цибулю і надалі", - каже Пендзин.

Нагадаємо, досвідчені фермери розповіли, як добитися відмінного врожаю цибулі на присадибній ділянці.