Ціни на сіль в Україні підскочили до 95 грн/кг: де можна купити залишки за прийнятною вартістю

В Україні вже тиждень спостерігається дефіцит кухонної солі. Після зупинки найбільшого підприємства з солевидобутку "Артемсіль" українці в паніці почали скуповувати сіль у магазинах, і рітейлери різко підняли ціни на продукт у кілька разів.

Ціни на сіль в Україні підскочили до 95 грн/кг: де можна купити залишки за прийнятною вартістю - today.ua

На сьогоднішній день кілограм солі у деяких супермаркетах Львова коштує 95 грн/кг. У Києві на ринку 1,5 кг солі у деяких місцях ще можна купити за 40 грн, а в немережевих магазинах – за 70 грн.

Ще тиждень тому сіль можна було купити за 10–15 грн/кг. Проте, після того, як видобуток солі на заводі "Артемсіль" (Донецька область) зупинився, продукт став дефіцитом. На сервісі оголошень OLX.ua є об'ява, де кілограм солі продають за 15 тисяч гривень, або пропонують обміняти її на квартиру в Києві. Це при тому, що на прилавках достатньо польської солі, а також йодованої, гімалайської та інших видів.

У великих торгових мережах Сільпо, АТБ-маркет та Metro ще можна знайти залишки кухонної солі. Покупців запевнили, що перекриватимуть дефіцит солі з "Артемсіль" імпортною продукцією. Рітейлери запевняють, що перебої з сіллю - тимчасове явище, тому що необхідно налагодити нові ланцюжки логістики для імпорту. Так, ціни підвищаться, але дефіциту солі в Україні не має бути.

Окрім "Артемсолі" в Україні є ще один виробник солі – Дрогобицька солеварня, де видобувають продукт методом випарювання.

Раніше повідомляли, як змінилися ціни на молочні продукти під час війни.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua