Ціни на продукти в Україні будуть рости: нова епідемія загрожує світу глобальним дефіцитом продовольства

Ціни на продукти в Україні будуть рости. Вони зростатимуть також в усьому світі. На думку аналітиків ринку, світ увійшов в період зростання цін на продовольство. І одним роком цей період не обмежиться.

Ціни на продукти в Україні  будуть рости: нова епідемія загрожує світу глобальним дефіцитом продовольства - today.ua

Україна, як учасник глобального аграрного ринку, не випадає зі світової тенденції. Тому всі цінові коливання нам також будуть притаманні. Так, із березня 2020 по березень 2021 року споживчі ціни в нашій країні зросли на 8,5%. Зокрема, м'ясо додало в ціні 6%, рослинна олія – 50%, цукор – 65%, вартість яєць зросла більше ніж удвічі. При цьому навіть найперший соціальний продукт – хліб подорожчав на 15%.

"Ми увійшли в період цінового зростання, який не обмежиться одним сезоном. Ціни будуть рости як на зерно, так і на олійні культури", – вважає керівник аналітичного департаменту ProAgro Марія Колесник.

Стрімкий ріст ціна на продукти, на думку аналітиків, спричинили чотири фактори: пандемія коронавірусу, неврожай у багатьох регіонах планети, епідемія пташиного грипу в Європі та АЧС (африканська чума свиней) у Китаї. Причому остання не вщухає вже другий рік, охоплюючи дедалі нові території. До речі, спалахи АЧС реєструють уже й у деяких регіонах Європи.

Ціни на продукти в Україні  будуть рости: нова епідемія загрожує світу глобальним дефіцитом продовольства

Втім, незважаючи на низький врожай окремих агрокультур, в цілому світове виробництво зернових в сезоні 2020-2021 років (з червня 2020 по травень 2021) зросте на 10 мільйонів тон. Зокрема, світ збере у цьому сезоні рекордний вал пшениці – 785 мільйонів тон. Це на 1,4% більше , ніж за попередній сезон. Однак і споживання зернових також зросте у цьому сезоні на 2,4%. Таким чином, споживання випереджатиме виробництво, а отже, в світі відчуватиметься дефіцит продовольства. Виходить, що людство стало з'їдати свої продовольчі запаси швидше, ніж їх поповнює.

Такі дані наводить аналітичне агентство USDA міністерства сільського господарства США. А отже, ціни на продукти в світі лише зростатимуть, що, власне, відбувається і зараз. Однак ця тенденція може в наступному агарному сезоні ще поглибитись. Звісно, немало залежатиме від нового врожаю та від валового збору зерна. Але й навіть гарний врожай кардинально ситуації не переламає. Через епідемію АЧС Китай позбувся  більшої частки своєї свинарської галузі, і тепер він скуповуватиме запаси свинини на світовому ринку. А це потягне за собою всі ціни на продовольство.

Отже, розраховувати на те, що в Україні ціни на продукті почнуть знижуватись, було би передчасно. Ймовірно, восени, коли підуть продукти нового врожаю, вони трішки відкотяться назад, але потім продовжать рости.

Нагадаємо, одним із основних чинників стрімкого зростання вартості олії також вважають підвищений попит на рослинну олію в Китаї.

ДЖЕРЕЛОbusinessua
Пенсіонерам розсилають квитанції з податком на нерухомість: у платіжках - п'ятизначні цифри
Деякі українські пенсіонери стали отримувати квитанції, що містять ветенський податок на нерухомість, який вони мають сплатити. Декому приходять платі...
Екс-дружина Бена Аффлека відреагувала на його повернення до Дженніфер Лопес
Відносини колишнього подружжя Бена Аффлека і Дженніфер Лопес стрімко набирають обертів. Тим часом актриса Дженніфер Гарнер, з якої Аффлек прожив 10 ро...
В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону
В Україні хочуть збільшити податок на посилки з-за кордону. Правда, планують збільшити не сам відсоток податкових відрахувань, а просто розширити базу...
Зняти готівку в касах супермаркетів дозволяється і без покупки: українцям назвали ліміт
Готівка в касі супермаркету може бути знята клієнтами банків і без покупки, але на практиці касири відмовляють у такій операції, вимагаючи спочатку що...
Леся Нікітюк вперше зізналася, чому насправді відмовилася від участі в шоу “Холостячка“
Леся Нікітюк - одна з найбільш завидних наречених України. Дівчина в свої 33 роки все ще не зустріла обранця свого серця і активно продовжує пошуки. Н...