Пластикові вікна під час війни потрапили в розряд дефіцитної продукції. В Україні бракує матеріалів для їхнього виробництва. Через це ціни на пластикові вікна зросли майже вдвічі.
Цьогоріч обсяг виробництва пластикових вікон втричі нижчий, ніж був у попередньому, 2021, році. Про це розповів виконавчий директор Асоціації учасників ринку вікон та фасадів (АУРВФ) Олексій Бубнов.
Втім, цьогоріч після першого шоку війни обсяги виробництва вікон потроху стали налагоджуватись. Так, у травні було виготовлено близько 150-160 тисяч вікон, у червні – 170-180 тисяч, а у липні обсяг виробництва вже зріс до 200-250 тисяч. Та все одно цьогорічним обсягам ще далеко до минулорічних. За підсумками перших 7 місяців в Україні мготовлено втричі менше вікон, ніж за відповідний період минулого року.
Для відновлення минулорічних обсягів виробництва бракує комплектуючих матералів. Зокрема, немає скла та сировини для виготовлення віконного профілю. Усе решта – фурнітура та інші складові склопакетів є в достатній кількості. Причому коли з'являться дефіцитні компоненти, наразі невдомо.
Єдине в Україні підприємство, що займалось вигтовленнням ПВХ-сировини, з якої виготовляють віконні профілі – Карпатнафтохім cтоїть від початку війни. І це при тому, щз воно розташоване у спокійному західному регіоні, у Калуші, і цілком могло би працювати.
Як з'ясувалось, Офіс генпрокурора заарештував корпоративні права компанії Карпатнафтохім та передав їх АРМА (Агентству з розшуку та менеджменту активів). Права на управління компанією були заарештовані через її зв'язок із російськмии компаніями. Але відтоді ніяких зрушень у цій справі немає. А підприємство, яке по суті є національним монополістом, стоїть.
Через це ціни на пластиков вікна вже зросли майже вдвічі.
"На сьогодні вартість вікон порівняно з довоєнним періодом збільшилася на 70-80%", - каже Олексій Бубнов.
А тим часом, в Україні на сьогодні тисячі будинків пошкоджені війною, і для відновлення цих будівель знадобляться десятки, а то сотні тисяч вікон. Отже, попит на цю продукцію є і буде високим.