Ціни на олію в Україні продовжать зростати: якість продукту на світовому ринку впала

Ціни на рослинні олії на світовому ринку продовжують зростати, а значить зростають ціни і на сировину, яку Україна змушена купувати для свого виробництва. Держрегулювання цін, можливо, допоможе уникнути кардинального подорожчання, але оскільки навесні запаси сировини закінчуватимуться, то особливо торгуватися не вдасться.

Ціни на олію в Україні продовжать зростати: якість продукту на світовому ринку впала - today.ua

Ціни на малайзійську та індійську соняшникову олію у закупівлі на квітень становлять 1385-1400 дол./т. При цьому якість продукту стає нижчою.

До кінця зими закупівельні ціни на олію залишатимуться на рівні 1350-1500 дол./т, і очікувати зниження не варто.

Зростання цін на соняшникову олію відбулося через подорожчання інших видів олій - пальмової та соєвої, а також через посилення попиту на світовому ринку. Ціни на пальмову олію зросли здебільшого через побоювання, зумовлені можливим скороченням експорту до Індонезії – головного світового експортера цього продукту. Зростанню цін на ріпакову олію сприяло подальше скорочення пропозиції. Ціни на олію в Україні продовжать зростати: якість продукту на світовому ринку впала Станом на 15 лютого, середні ціни на олію торгової марки "Олейна" становили 57,50 грн за пляшку обсягом 850 м, тоді як у січні за цей же обсяг олії покупці віддавали 57,45 грн.

Соняшникова олія торгової марки "Щедрий Дар" у середині лютого підвищилася в ціні до 57,60 грн (870 мл). У січні її можна було придбати за 54,93 грн, а перед Новим роком – за 51,90 грн.

Раніше повідомлялося, яка рослинна олія підвищує холестерин у крові та шкодить здоров'ю.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net