Ціни на квартири у грудні: скільки коштує первинне та вторинне житло в різних областях України

В Україні впав попит на житло у новобудовах, але залишається стабільним на ринку вторинної нерухомості. Яка зараз ситуація на первинному ринку, і які ціни на квартири, враховуючи знижений попит, чекатимуть на українців до кінця 2022 року, розповіли ріелтори.

Ціни на квартири у грудні: скільки коштує первинне та вторинне житло в різних областях України - today.ua

На зниження попиту на "квадратні метри" впливають на сьогоднішній день два основні фактори: погіршення платоспроможності населення та прискорення інфляції. На фоні війни багато людей не ризикують вкладати гроші в недобудовану нерухомість, оскільки є ризик, що будівництво може заморозитися, або у ще недобудований будинок потрапить ракета. Поки триватиме активна фаза бойових дій, не можна чекати на якісь суттєві зрушення на ринку, зазначає співзасновник і керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.

До кінця грудня не виключено невеликі коливання цін на ринку первинного житла, але глобальних змін не буде.

Ціни на квартири у грудні: скільки коштує первинне та вторинне житло в різних областях України

Ситуація на вторинному ринку житла трохи оптимістичніша. Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта розповів, що незважаючи на низький попит, угоди укладають та поступово квартири продають. Ціни на квартири, починаючи із серпня, особливо не змінилися. Максимум подорожчання склало 10-15%. Основний попит на житло створюють переселенці у різних областях.

Враховуючи зростання попиту на 1-кімнатні та 2-кімнатні квартири та внутрішню міграцію громадян зі східних та південних областей на захід, то за час війни найбільше зросла вартість вторинного житла у Закарпатській (38%), Івано-Франківській (23%) та Львівській (19%) областях.

Найдорожчий квадратний метр 1-кімнатної квартири на сьогоднішній день залишається у Києві (1776,69 долара), Львівській (1239,96 долара), Закарпатській (1037,96 долара), Київській (935,54 долара) та Вінницькій (940,95) долара) областях.

Раніше повідомлялося, що у Києві почали знижуватися ціни на оренду квартир.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua