Ціни на курятину та яйця зростуть найближчим часом: названо нову причину

16 грудня Росія вчергове атакувала енергетичні об'єкти України. Погіршення ситуації в енергетиці країни неминуче спровокує подорожчання виробництва та зберігання  продукції, а відповідно і ріст цін на неї. Експерти сповістили, що ціни на курятину та яйця можуть знову вирости.

Ціни на курятину та яйця зростуть найближчим часом: названо нову причину - today.ua

Про це повідомили в Асоціації "Союзу птахівників України".

Тільки нещодавно, після різкого подорожчання, яке сягнуло майже 100% від попередньої вартості, ціні на курячі яйця почали дещо знижуватись. Але чергова атака по інфраструктурі країни здатна кардинально змінити тенденцію. Директор філії "Броварська" ПНВК "Інтербізнес" Володимир Пономаренко переконаний, що за умови стабілізації ситуації в енергетиці України, ціні на яйця неодмінно впадуть і становитимуть від 45 до 60 грн за десяток. Та наразі маємо невтішний сценарій, за яким вартість продукту продовжить зростати.

Ціни на курятину та яйця зростуть найближчим часом: названо нову причину

Значний вплив на цінову політику має знищення птахоферм на окупованих територіях. Птахофабрика "Чорнобаївська" була найбільшою в Україні. Під час окупації підприємство пограбували та знищили поголів'я яке становило 4,4 млн птахів. Агрохолдинг оцінює втрати у 330 млн доларів. Звісно ж, що відновити поголів'я, а тим більш в умовах постійних ракетних обстрілів з боку РФ, у швидкі терміни буде неможливо.

Про можливий дефіцит курятини на полицях торговельних мереж країни розповів директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко. Він стверджує, що постійні перебої в електропостачанні та повсякденне використання генераторів змушує підприємців вдаватись до зменшення обсягів виробництва аби мінімізувати свої втрати.

Нагадаємо, в Україні значно підвищилися ціни на овочі – картоплю, моркву та капусту. Стало відомо, скільки коштують продукти в середині грудня.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua