Ціни на картоплю в Україні продовжують зростати: які сорти обирати на зиму

Ціни на картоплю в Україні вже другий тиждень поспіль ростуть. Кілограм овочів на базарі в середньому коштує 13-15 грн. Спричинена така висока ціна низьким цьогорічним врожаєм через погодні умови.

Ціни на картоплю в Україні продовжують зростати: які сорти обирати на зиму - today.ua

Через сухість землі фермери призупинили збір врожаю. Картопля пізніх сортів вродила дрібною. Фермери будуть намагатися її розпродати трохи дешевше, тому саме час задуматися над купівлею картоплі на зиму.

Фахівці радять звертати увагу на пізні сорти, такі як "Рудольф" та "Пікассо". Вони  добре зберігаються, і така картопля пролежить у вас до квітня-травня. Головне, зберігати картоплю у більш-менш теплому та сухому місці, а не на балконі, як звикли деякі.

Ціни на картоплю в Україні продовжують зростати: які сорти обирати на зиму

Пізні сорти картоплі мають більш грубу шкірку. Коли купуєте картоплю, переконайтеся, що серед придбаної картоплі немає пошкодженої, бо одна така може зіпсувати весь запас. Аграрії продають картоплю у великих об'ємах в сітках, щоб покупець бачив хоча б частину того, що він купує.

Вартість картоплі буде рости і далі, бо врожай закладуть у сховища, де використовуватимуть електроенергію, за яку потрібно буде платити. Це вплине на собівартість овоча. Але вище 15 грн/кг картопля коштувати не повинна, запевняють фермери.

Раніше повідомлялося, що в Україні у півтора рази знизилися ціни на сливи.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua