Ціни на капусту підскочили за тиждень на 45%: фермери назвали причину

Ціни на ранню капусту в Україні досягли рекордних значень. Фермери вже продають овоч за 30-35 грн/кг, що на 45% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня.

Ціни на капусту підскочили за тиждень на 45%: фермери назвали причину - today.ua

На початку травня українські виробники були змушені знижувати ціну на ранню капусту через велику пропозицію на ринку. На сьогоднішній день попит на сезонні овочі виріс і відповідно ціни зросли, тому що кількість продукції скорочується, а нові поставки потрібно чекати через війну довше, ніж звичайно.

Зараз капусту везуть здебільшого із Закарпаття, також багато місцевої продукції по областях. Ціни на капусту підскочили за тиждень на 45%: фермери назвали причину Рання капуста пізніших сортів масово надійде у продаж десь через 2 тижні. При цьому українські фермери не виключають, що це може статися і пізніше, а ціни будуть високими, оскільки ранні овочі вирощують переважно в окупованій Херсонській області, і сьогодні місцеві фермери не мають змоги налагодити поставки до інших регіонів. Урожай може просто зіпсуватися, або його відберуть окупанти.

Торішньої капусти на прилавках майже не лишилося, але попит на неї є. Оскільки ті, хто не має змоги купити молоду капусту, хочуть купити хоча б стару.

На сьогоднішній день білокачанна капуста нового врожаю в Україні коштує в середньому у 2,6 рази дорожче, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Раніше повідомлялося, що за останній місяць в Україні подешевшали вітчизняні яблука.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua