Ціни на газ в Європі зросли після заборони транзиту російського газу через Україну

Вартість газу в Європі знову почала зростати. Після того, як не відбувся додатковий аукціон на газотранспортні потужності України на доставку газу до Європи, ціна на газ повернулася до свого максимального рівня. У середу, 26 травня, на хабі TTF в Нідерландах ціна блакитного палива піднялася з $290 до $330 за тисячу кубометрів.

Ціни на газ в Європі зросли після заборони транзиту російського газу через Україну - today.ua

Максимальна вартість європейського газу за останні 2,5 року була зафіксована 17 травня - тоді ціна газу зросла до 342 доларів за тисячу кубометрів, а мінімум з початку року був 20 травня і склав 290 доларів. Ціни на газ в Європі зросли після заборони транзиту російського газу через Україну 25 травня оператор ГТС України виставив на місячний аукціон додаткові потужності для транзиту газу з Росії до Європи в обсязі 63,7 мільйона кубометрів на добу. Однак заявки на ці потужності подані не були.

До кінця 2021 року "Газпром" має довгострокове бронювання українських потужностей на обсяг 40 мільярдів кубометрів. Ще 15 мільйонів кубометрів заброньовано додатково на регулярному аукціоні 17 травня.

На сьогоднішній день Європа різко збільшує споживання газу. Однак глобальні поставки СПГ і трубопровідного газу з Росії, хоча і знаходяться на максимумі, поки не дозволяють почати закачування газу в підземні сховища на зиму.

Раніше повідомлялося, як за останній місяць змінилися ціни на газ в Азії.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua