Ціни на газ в Європі різко опустилися: що буде з тарифами для українців

За минулу добу ціна на газ в Європі перевищила історичний рекорд у 950 доларів за тисячу кубометрів, проте вже 16 вересня вартість газу різко знизилася до 800 доларів за тисячу кубометрів палива. А все тому, що на допомогу європейцям, які залежать від російського "Газпрому", прийшла Норвегія.

Ціни на газ в Європі різко опустилися: що буде з тарифами для українців - today.ua

Норвегія - другий найбільший постачальник газу після Росії. Через профілактичні роботи на родовищах тимчасово відтоки газу були скорочені. Тепер до кінця року норвезький експорт буде відновлюватися і попит європейців на газ буде задоволений.

Газпром в свою чергу відмовляється від додаткової прокачки газу шляхом ГТС України і загрожує Європі проблемами з поставками під час опалювального сезону.

В ГТС України вважають, що проблеми ЄС з газом пов'язані з політикою Газпрому, який намагається виторгувати для себе вигідніші умови перед запуском Північного потоку-2.

На сьогоднішній день в Європі перед початком холодного сезону підземні сховища заповнені менш ніж на 70%. Ціни на газ в Європі різко опустилися: що буде з тарифами для українців Той факт, що газ на європейській біржі подорожчав до рекордного рівня, обов'язково позначиться на цінах в Україні. Перш за все, під ударом опиниться старт нового опалювального сезону. Теплокомуненерго можуть не лише пізніше почати, але і раніше завершити подачу тепла і гарячої води в будинки жителів країни.

Тарифи на газ залишаться без змін, виростуть хіба що місячні тарифи. У "Нафтогазу" вартість газу залишається на рівні 7,96 грн / кубометр, у інших постачальників - також в межах 8 грн /кубометр.

Раніше повідомлялося, що українцям без їх відома змінюють постачальників газу і переводять на більш дорогі тарифи.

ДЖЕРЕЛОglavred.info