Ціни на електроенергію для бізнеса виростуть: названо новий тариф

Автор: Лобанова Єлизавета

Тарифи на електроенергію для населення зросли з 1 червня. Тепер у Нацкомісії з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) хочуть підвищити максимальні ціни на електричну енергію для бізнесу. Відповідний проект уже підготовлено до розгляду Верховною Радою.

Ціни на електроенергію для бізнеса виростуть: названо новий тариф - today.ua

Документ передбачає підвищення граничних цін на електрику для бізнесу на 35%. Таким чином, замість 4000 грн тариф буде підвищено до 5413,26 грн/МВт-год для часу максимального навантаження на ринку на добу вперед та внутрішньодобовому ринку, а також з 2000 грн до 2706,63 грн для часу мінімального навантаження. При цьому мінімальний прайскеп на ринку за добу вперед та внутрішньодобово становитиме 10,00 грн/МВт-год.

Також, згідно з проектом постанови, у Нацкомісії пропонують встановити верхню межу ціни на рівні 125% від РДН (6 766,58 грн/МВт-год), а нижню межу на ринку, що балансує, на рівні 0,01 грн/МВт-год.

Найближчим часом проект постанови буде надіслано на голосування. У разі прийняття нових тарифів на електроенергію для бізнесу набудуть чинності вже з 30 червня 2023 року.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Ціни на електроенергію для бізнеса виростуть: названо новий тариф

Нагадаємо, тарифи на електрику для населення зросли з 1,44 грн/кВт-год до 2,64 грн/кВт-год. При цьому нічний тариф зараз становить 1,32 грн/кВт-год з урахуванням підвищення. Електроенергія за нічним тарифом як і раніше вважається з 23:00 до 7:00 ранку. Використання електроприладів у цей час допоможе споживачам заощадити на оплаті за світло.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Уряд пішов на підвищення тарифів через руйнування інфраструктури, яку необхідно відновлювати, а на це потрібні гроші. Щоб відновити енергосистему до наступного опалювального сезону, потрібно понад 1 мільярд, або близько 40 мільярдів гривень. Саме ці гроші уряд частково хоче компенсувати підвищенням тарифів.

Раніше повідомлялося, чи збільшать українцям розмір субсидії після підвищення тарифів на електроенергію.