Ціни на дрова можна буде дізнатись в інтернет-магазині: як прийматимуть замовлення

В Україні мають намір вже найближчим часом відкрити інтернет-магазин з продажу дров. На цій платформі можна буде дізнатися ціни на дрова у різних лісництвах, а також вартість їхнього рубання і доставки до замовника. Це зробить ринок дров більш прозорим, а покупцям дасть можливість вибрати товар за прийнятну ціну і бажаної кондиції.

Ціни на дрова можна буде дізнатись в інтернет-магазині: як прийматимуть замовлення - today.ua

Про створення інтернет-магазину повідомив голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець в ефірі всеукраїнського телемарафону.

"Українці вже активно запасаються дровами. На ринку спостерігається певний ажіотаж, але я запевняю, що все буде добре. До опалювального сезону кожна родина, кожне підприємство буде забезпечене дровами", - завірив посадовець.

Водночас він зауважив, що цьогоріч дрова значно дорожчі, ніж були рік тому. До опалювального сезону ще два місяці, а ціни на дрова вже вищі за минулорічні приблизно на чверть. Це обумовлено, в першу чергу, зростанням вартості пального. Тобто, подорожчали затрати на заготівлю дров, а також на їхнє перевезення.

Ціни на дрова можна буде дізнатись в інтернет-магазині: як прийматимуть замовлення

"Ціна різна. На півночі, звичайно, дрова дорожчі – в межах від 500-600 гривень за метр кубічний. На півдні, на заході вони дешевші – більше 200 гривень за метр кубічний. Я маю на увазі дрова заготовані, які знаходяться в лісі. Звичайно, транспортування, рубання, переміщення – це суттєві додаткові витрати", - уточнив очільник Держлісагентства.

На сьогодні в Україні реалізують дрова 1560 лісництв і плюс ще є інші лісокористувачі. Звісно, що в такому розмаїтті пропозицій покупцеві не важко розгубитись. Та й деколи самі продавці зловживають відсутністю відкритої інформації щодо вартості дров і завищують ціни на свій товар.

Аби покупцям було легше зорієнтуватись у цьому розмаїтті, міністр захисту довкілля Руслан Стрілець ініціював створення інтернет-магазину дров. Він має запрацювати ще до початку опалювального сезону. Тоді покупці матимуть змогу, не виходячи з дому, обрати "свою" купу дров, оплатити товар та обумовити спосіб його доставки.

Нагадаємо, через непевність з опалювальним сезоном, багато містян цьогоріч планують зимувати на дачах та в заміських будинках. Через це ціни на дрова почали рости, немов бамбуковий ліс.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua