Ціни на черешню в Україні знизяться: у Мінагро зробили прогноз

Ціни на перші партії черешні в Україні були рекордними. На початку цього тижня вартість ягід трохи знизилася. У Міністерстві аграрної політики та продовольства спрогнозували, коли чекати ще доступніших цін на сезонну ягоду.

Ціни на черешню в Україні знизяться: у Мінагро зробили прогноз - today.ua

Так, заступник голови МінагроТарас Висоцький під час ефіру національного телемарафону "Єдині новини" зазначив, що захмарна вартість черешні цього року пов'язана з насиченням ринку імпортом на фоні холодної весни.

За його словами, імпорт покриває дефіцит, який виник через захоплення окупантами території Мелітополя, де традиційно вирощували найбільше черешні в Україні.

Подальші ціни на черешню в Україні залежатимуть від успіхів українських військових на полі бойових дій.

"Зараз розраховувати, чи вийде в червні масово мелітопольська черешня - тут тільки можемо тримати кулаки за Збройні сили", - наголосив чиновник.

Щодо прогнозів на червень-липень, то, однозначно, ціни будуть падати. За 2 тижні вітчизняних ягід на ринку буде більше і цінники знизяться.

Ціни на черешню в Україні знизяться: у Мінагро зробили прогноз

Скільки коштує черешня в Україні на початку червня

Найдешевше на сьогоднішній день ягоди коштують у Закарпатській області, оскільки там черешня дозріває швидше. Середній цінник — 600 гривень за кілограм. Тоді як у Києві вартість кілограма черешні наразі коливається від 750 грн до 1,2 тис. грн.

Раніше в Мінагрополітики спрогнозували, скільки коштуватимуть кавуни в Україні влітку 2023 року.

ДЖЕРЕЛОnovyny.live