Ціна на гречку в Україні наблизилась до 60 гривень за кілограм

Автор: Марченко Любов

В Україні ціна на гречку стає дедалі вищою. Ця тенденція триває ще з минулого року. Так, торік вартість кілограма найпопулярнішої української крупи зросла в середньому на 10 гривень. Не падає вона і цьогоріч.

Ціна на гречку в Україні наблизилась до 60 гривень за кілограм - today.ua

Середня вартість кілограма гречки у мережах супермаркетів на сьогодні становить 50,9 гривні. Однак подекуди вона вже піднялась майже до шістдесяти гривень. Зокрема, у Варусі за кіло гречаної крупи правлять 58,9 гривні.

А найдешевше вона поки що коштує в Метро і Новусі. Там можна зустріти цей продукт, відповідно, по 45,2 та 45,й19 гривні за кіло. А от в Ашані ціна на гречку вже відчутно перевищує півсотні гривень. Там за неї хочуть 54,3.

Щодо регіонів, то в грудні ціна на гречку була найвища в Київській області – по 53,82, а найдешевше за неї брали на Харківщині – по  43,61 гривні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Ціна на гречку в Україні наблизилась до 60 гривень за кілограм

Що придумала влада для зниження ціни на гречку та інші продукти?

Щоб запобігти подальшому росту цін на продукти, Кабмін ухвалив рішення щодо обмеження роздрібної націнки на основні види продуктів на період дії карантину. Відповідно до цього рішення, максимальна роздрібна націнка на продукти першоїх необхідності маж бути не вище за 10%.

До списку продовольчих товарів, на які поширюватиметься це регулювання, увійшли 9 позицій: борошно, яйця, молоко, гречка, макарони, цукор, курятина, вершкове масло та соняшникова олія.

Однак таке рішення уряду, яке, до речі, було прийняте 12 січня, вже викликало супротив рітейлерів (роздрібних торгівців). Вони заявляють, що урядове рішення застало їх зненацька. Його ніхто з ними не обговорював, і вони не мали часу, аби до нього підготуватись.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отож, рітейлери вже заявили (а фактично пригрозили уряду), що через це з прилавків магазинів можуть на якийсь час пропасти всі продукти, на які введено максимальну торгову націнку. Мовляв, продавцям треба буде час, щоб адаптувати внутрішні процеси до умов ціноутворення, що змінилися.

Що мають на увазі рітейлери, знають напевно лише вони самі.

Головне