Ціна на газ в Європі побила новий рекорд: Газпром різко скоротив поставки в країни ЄС

Автор: Лобанова Єлизавета

Вартість газу в Європі вперше в історії перевищила рекордну позначку - $1000 доларів за тисячу кубометрів. Попередній рекорд був встановлений 13 вересня, коли ціна на газ підскочила до $727 за тисячу кубометрів.

Ціна на газ в Європі побила новий рекорд: Газпром різко скоротив поставки в країни ЄС - today.ua

Газпром більше ніж у два рази скоротив поставки природного газу по газопроводу Ямал-Європа. У порівнянні з 27 вересня, сьогодні вони знизилися в два рази - з 3,4 млн кубометрів до 1,5 млн. кубометрів. Новий рівень прокачування пов'язаний з тим, що на жовтень росіяни на польській ділянці труби забронювали транспортування 1,3 мільйона кубометрів газу на добу, повідомили в німецькій компанії-газотранспортного оператора Gascade.

Крім того, вартість нафти 28 вересня 2021 року перевищила максимум за останні три роки. Згідно з даними Лондонської міжконтинентальної біржі (ICE), ціна нафти європейської марки Brent склала сьогодні рекордні 80,5 доларів за барель. Одна з причин - відновлення попиту на паливо через штам коронавіруса "Дельта" і ураган "Іда" в США, що призвело до обмеження світових запасів нафти.

Українці також відчують на собі наслідки паливної кризи в світі. Продукти харчування й інші товари незабаром можуть почати дорожчати. Тарифи на газ залишаться колишніми. Ціни на газ для українців не ростуть кожен раз, коли відбувається стрибок в Європі, адже більшість споживачів обслуговуються за річними фіксованими тарифами. А ось тим, у кого місячний тариф, варто побоюватися подорожчання в опалювальний період.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В останні кілька років в середині вересня європейські сховища були заповнені в середньому на 95%, але в 2021 році ситуація критична. А все тому, що "Газпром" вже кілька місяців відмовляється нарощувати поставки газу в Європу через українську ГТС по газопроводу "Ямал - Європа" і маніпулює цінами на газ, змушуючи Європу швидше сертифікувати "Північний потік-2".

Раніше повідомлялося, що власники газових котлів будуть платити за опалення на 50% менше , ніж ті, хто підключений до централізованого опалення.