Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи

Чергове зростання цін на газ в Україні призведе до зростання тарифу на доставку газу. Інфляція в країні стрімко набирає обертів, і дрібні компанії не переживуть коливання ціни на ринку після введення нового річного тарифу.

Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи - today.ua

Вартість газу в Україні в липні 2021 року зросла до рекордної позначки 17 грн/ кубометр. Пов'язано це з подорожчанням газу на європейському ринку.

У середині літа планується зупинити газопровід "Північний потік-1". При цьому російський "Газпром" відмовляється бронювати додаткові транзитні потужності для експорту газу в ЄС по українському газопроводу. Чого слід очікувати, поки невідомо, але те що постачальники газу переглянуть свої тарифи на серпень, вже очевидно.

За словами експертів, близько половини витрат облгазів, пов'язаних з розподілом палива, припадає саме на закупівлю газу для технологічних процесів. Підвищення тарифів на газ спровокує зростання боргів облгазів перед Оператором ГТС України за додатковий відбір газу. Ціна доставки газу в Україні подорожчає: причиною стали нові річні тарифи Роздрібні постачальники змушені будуть підвищити кінцеву вартість газу для своїх споживачів, щоб вижити, тому підвищать тариф на доставку. Вигоду з цього отримають газовидобувні компанії, які матимуть додатковий ресурс для інвестицій в збільшення видобутку.

Деякі постачальники газу в липні вже підвищили ціни на газ для підприємств теплокомуненерго і ОСББ в Україні, і нові тарифи досягають 15 гривень за кубометр.

Раніше українцям назвали справжню причину високих тарифів на газ, і це не європейські ціни.

ДЖЕРЕЛОunian.net