В Києві запровадили графік стабілізаційних відключень світла як планових, так і позапланових. У графіку часові відрізки позначені трьома кольорами – білим, сірим і світло-сірим, тобто фактично трьома відтінками сірого.
![Три відтінки сірого: у Києві розробили кольоровий графік відключень електроенергії Три відтінки сірого: у Києві розробили кольоровий графік відключень електроенергії - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2022/12/blekaut8-768x512.jpeg)
Про новий графік відключень електроенергії киян сповістила прес-служба компанії ДТЕК.
"У Києві діють нові графіки стабілізаційних відключень. Вони розроблені з урахуванням складної ситуації в енергосистемі, що склалася внаслідок останніх терористичних обстрілів”, – йдеться у повідомленні.
Цей графік складається з трьох категорій, позначених різним кольором:
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
- білий колір означає, що світло гарантовано в цей час буде;
- сірий колір – світла гарантовано не буде;
- світло-сірий колір – світло або буде, або ні. Це залежатиме від стану енергосистеми. Якщо вона потребуватиме балансування, то світло відключать. Якщо ж буде все гаразд, то світло у цей період буде.
"Обкатку" таких графіків, що складаються із трьох відтінків сірого, почали в Києві, а далі столичний досвід поширять на Одеську і Дніпропетровську області, кажуть у ДТЕК. До речі, в Одесі планові відключення наразі неможливі через черговий обстріл енергетичних об'єктів. Зараз там просто ніде немає світла.
Як повідомляють в уряді, українцям доведеться жити з постійними графіками відключень електроенергії ще принаймні до кінця цієї зими.
Водночас, в Міненерго розробили порядок відновлення енергопостачання. Ним визначено пріоритетні сфери, яким повертатимуть цілодобове освітлення у першу чергу. Побутовий сектор увійшов до четвертої черги. Попереду нього – об'єкти критичної інфраструктури, об'єкти, що працюють на оборону країни, а також промислові підприємства, що випускають життєво необхідні товари. І лиш після цих трьох груп споживачів населення йде четвертим.