Тарифи на газ з 1 червня: скільки будуть платити мешканці різних областей

Газопостачальні компанії пропонують своїм клієнтам в червні нові тарифи, вартість кубометра в яких, залежно від постачальника, досягає від 7,99 до 13,50 грн за кубометр. Як і раніше, українці можуть перейти як на місячні, так і на річні тарифи.

Тарифи на газ з 1 червня: скільки будуть платити мешканці різних областей - today.ua

Найвигідніші місячні пропозиції на червень виставили компанії "Агросинтез Трейдинг" з ціною 7,80 грн за кубометр; "Евод Трейд КП Луцькводоканал" продають газ за ціною 7,88 грн за кубометр; "ЧеркасигазЗбут" і "Уманьгаз Збут" пропонують цінник 7,89 грн за кубометр. У той же час у "Нафтогазу" в річному місячному тарифі газ продається по 7,96 грн за кубометр.

Більшість газових компаній встановили місячні ціни до 9 грн за кубометр - в середньому 7,98-7,99 грн за кубометр. Місячна пропозиція виявилася у багатьох з них більш вигідною, ніж річний тариф.

Наприклад, у ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" в місячному тарифі газ коштує 8,50 грн за кубометр, а в річному кубометр коштує вже 13,50 грн. А ось клієнтам "ТОВ Закарпаття енергозбут", ТОВ "Газпромпостач", ТОВ "Гласкомерц" вигідніше купити газ у річному тарифі за 7,98 грн за кубометр, ніж переплачувати за місячним 8,88 грн за кубометр. Тарифи на газ з 1 червня: скільки будуть платити мешканці різних областей У більшості постачальників кубометр газу в річному тарифі продається за ціною від 9,20 грн і до 13,50 грн за кубометр.

Серед 20 компаній найбільше (на 1,39 грн/кубометр) підвищило цінову пропозицію на червень ТОВ "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" - з 10,5 грн/куб. м до 11,89 грн / куб. м. Компанія "КиївГазЕнерджі" оприлюднила свій річний тариф на газ для побутових споживачів на місяць пізніше, ніж було покладено. Він виявився відчутно вище, ніж у інших компаній - 8,7 грн за кубометр.

Українці все ще можуть вибирати - переходити їм на річні тарифи, або залишатися на місячних. Постачальники протягом 12 місяців не мають права підвищувати вартість газу в річних тарифах, інакше за це їх чекають штрафні санкції.

Раніше українцям розповіли, у чому небезпека місячних тарифів на газ.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua