Today.ua

Тарифи на газ для абонентів збанкрутілих облгазів: що потрібно зробити, аби не переплачувати

Майже 9 мільйонів абонентів, які донедавна обслуговувалися в облгазів, потрапили до постачальника останньої надії (ПОН). Таким чином, вони втратили не лише своїх постачальників, але й тарифи на газ, за якими їм відпускали блакитне паливо. Щоб не купувати газ за ринковими тарифами, їм слід терміново знайти собі іншого постачальника.

Облгази не змогли більше обслуговувати своїх клієнтів через те, що не зуміли домовитись із Нафтогазом щодо оплати газу. Їм було запропоновано надто жорсткі умови, і через це вони не змогли укласти з Нафтогазом  угоди щодо купівлі газу на новий сезон. Через це усі 8,8 млн їхніх абонентів опинились на обслуговування у ПОН. Його роль виконує Нафтогаз.

Тобто у Нафтогаза, крім своїх "рідних" клієнтів, тепер є на обслуговуванні ще майже 9 млн новоприбулих, які фактично не є абонентами цієї компанії.

З 1 червня усі вони вже фактично купують газ у Нафтогазу. А от за якою ціною він його відпускає, і скільки вони муситимуть йому віддати в липні за газ, спожитий у червні, невідомо.

Обслуговування клієнтів у ПОН має дві особливості:

"Принади" високих цін у ПОН деякі споживачі вже могли сповна відчути восени минулого року. Тоді теж немало українців опинились без своїх постачальників газу і були переведені до ПОН. А незабаром з'ясувалось, що вони мають сплатити спожитий газ за космічними цінами. Щоправда тоді ситуацію змогли залагодити: Кабмін розпорядився "заднім числом" знизити їм тариф на газ до 7,96 грн. Саме за таким тарифом Нафтогаз відпускає блакитне паливо своїм звичайним клієнтам.

У тій же ситуації, що склалася тепер, тариф на газ від ПОН залишається невідомим. Тобто, колишні клієнти облгазів беруть у нього газ, але за якою ціною, невідомо. Та й у самому Нафтогазі наразі не можуть сказати, яка ціна газу для клієнтів ПОН.

"Наразі остаточна інформація щодо ціни на газ для таких споживачів відсутня. Компанія очікує, що найближчим часом ці клієнти будуть переведені на стандартні контракти в компанію, аби ціна для споживачів останньої надії стала 7,96 грн/м3" – відповіли на гарячій лінії Нафтогазу у відповідь на запит видання Kosatka.Media.

Що треба зробити абонентам збанкрутілих облгазів, аби не переплачувати за газ?

Їм слід якомога швидше укласти контракт із новим постачальником. Щоправда, зробити це буде не так просто. Адже майже всі облгази "наказали довго жити". Отже, доведеться якийсь час "повисіти" на телефоні, з'ясовуючи, хто ще залишився на ринку.

Та найвірогідніше, що клієнти ПОН зупинять свій вибір на тому ж таки Нафтогазі, аби довго не шукати. Та й тариф на газ у нього "для своїх" цілком прийнятний – 7,96 грн/кубометр. Треба буде лише укласти з ним угоду щодо переходу на постачання до цієї компанії.

До речі, злі язики плещуть, що ринок газу, якого давно вимагала Європа, насправді виявився не таким уже й ринком, і його просто тепер "зачищають" під фактичного монополіста. Наразі цим монополістом буде державна компанія Нафтогаз. Ну, а як воно складеться надалі, невідомо. Можливо згодом компанію приватизують, і вона отримає в бенефіціари якого-небудь родича якось глави дружньої нам держави. Втім, нині ніхто не знає, як буде насправді.

Нагадаємо, газу на всіх взимку не вистачить. Тож українцям радять запасатись на зиму дровами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ