Тарифи на електроопалення подорожчають: скільки заплатять власники котлів в новому опалювальному сезоні

Вартість опалення електрообігрівачами в новому опалювальному сезоні обійдеться споживачам дорожче, ніж минулого року. Незважаючи на те, що тарифи на електроенергію з 1 жовтня знижуються, власники електрокотлів та конвекторів будуть платити по завищеним тарифам.

Тарифи на електроопалення подорожчають: скільки заплатять власники котлів в новому опалювальному сезоні - today.ua

Минулого року уряд виплатив компенсації 600 тисячам споживачів, будинки яких обладнані електроопалювальними установками. Але грошей вистачило лише на перший кварталу 2021 року. Таким чином, восени і взимку громадянам ніхто нічого не компенсує, і з жовтня вони будуть платити по тарифу 1,68 грн кВт-год, в той час як звичайний тариф на електроенергію був знижений до 1,44 грн кВт-год.

За словами міністра енергетики України Германа Галущенко, питання тарифів на індивідуальний електричний обігрів житла ще буде розглядатися урядом ближче до початку опалювального сезону. Серед усіх можливих варіантів знайти гроші на виплати компенсацій власникам електрообігрівачів - зменшення фінансування субсидій, але кількість субсидіантів вже і так зменшили за рахунок посилення вимог до отримувачів соцвиплат.

Тарифи на електроопалення подорожчають: скільки заплатять власники котлів в новому опалювальному сезоні

Що стосується споживачів централізованого опалення, то тепловики вже представили приблизні тарифи, які будуть актуальними у новому сезоні.

Наприклад, в Одесі тариф на тепло до нового опалювального сезону зросте на 18% замість прогнозованих 30%. В "Полтаватеплоенерго" озвучили новий тариф - 2,5 тисячі гривень за гігакалорію замість нинішніх 1,6 тисячі гривень, який на 50% вище, від торішнього. У Калуші Івано-Франківської області тарифи подорожчають в 2,5 рази - з 989 гривень до 2,2 тисячі за гігакалорію.

Раніше повідомлялося, що за комунальні борги українців хочуть відключати від тепломереж цілими будинками.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua