Тарифи на електроенергію з 1 лютого: скільки доведеться платити побутовим споживачам

У всіх областях України продовжуються стабілізаційні графіки відключень світла. Іноді до них додаються аварійні графіки. При цьому тарифи на електроенергію з 1 жовтня 2021 залишаються незмінними. Давайте дізнаємося, чи залишаться теперішні тарифи у лютому 2023 року.

Тарифи на електроенергію з 1 лютого: скільки доведеться платити побутовим споживачам - today.ua

На сьогоднішній день домогосподарства, які споживають на місяць до 250кВтч (включно), платять за електроенергію за тарифом 1,44грн (з ПДВ) за 1 кВт·год, а ті, хто споживає понад 250 кВт·год – за тарифом 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт·год.

В уряді запевняють, що тарифи на електропостачання для побутових споживачів не підвищуватимуть принаймні до 31 березня 2023 року.

Як багато хто вже встиг помітити, навіть під час повальних відключень, суми в платіжках за електроенергію особливо і зменшуються, а у деяких вони взагалі зросли.

Тарифи на електроенергію з 1 лютого: скільки доведеться платити побутовим споживачам

У компанії Yasno, яка входить до групи ДПЕК, роз'яснили споживачам, чому так відбувається. Перша причина – несвоєчасне подання показань лічильника. Нагадаємо, що показники лічильників потрібно подавати з 1 по 5 число кожного місяця. Тільки тоді вони будуть враховані при нарахуванні місячного платежу, і плату за світло буде нараховано коректно. Якщо клієнт подає показники, як йому заманеться, то й відповідно плату йому нараховуватимуть, з норм споживання, зафіксованих за попередні періоди.

Також варто врахувати, що після відключення світла побутові прилади та техніка споживають більшу кількість електроенергії. А в сьогоднішніх реаліях, коли вмикають світло, люди починають одночасно запускати кілька електроприладів: пральну машину, мікрохвильову піч, праску, пилосос, бойлер, електропіч тощо. Таким чином, самі того не помічаючи, вони за короткі світлові відрізки примудряються використати навіть більше енергії, ніж раніше за добу.

Раніше повідомлялося, яким областям Укренерго скоротило ліміти на електроенергію.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua