Тарифи на електроенергію в Україні вже вище, ніж в Європі

Тарифи на електроенергію в Україні до недавнього часу були найдешевшими в Європі. Однак, після того як тарифи диференціювали залежно від обсягу спожитої електрики, українці, які споживають більше електроенергії, платитимуть більше.

Тарифи на електроенергію в Україні вже вище, ніж в Європі - today.ua

Система тарифів на електроенергію в Європі відрізняється від української. Чим більше енергії там споживає окреме домогосподарство, тим нижче для нього тариф.

Якщо порівнювати європейські тарифи для домогосподарств, які споживають до 1000 кіловат-годин на рік (близько 83 кВт-год на місяць) з тарифами для українських споживачів, які споживають до 100 кіловат-годин на місяць, то найдешевші тарифи на сьогоднішній день в Грузії , а ось у Західній Європі розцінки дорожче.

Найвищі тарифи на електроенергію в Іспанії, де одна кіловат-година коштує близько 20 гривень. А ось в Нідерландах домогосподарства навіть можуть отримувати кошти від держави за низьке споживання електроенергії, а вже для тих, хто вживає понад 1000 кВт-год на рік, діють тарифи подорожче. Тарифи на електроенергію в Україні вже вище, ніж в Європі В Україні з 1 жовтня будуть діяти оновлені тарифи на електроенергію. Для споживачів, які використовують до 250 кВт в місяць, тариф становитиме 1,44 грн/кВт-год. Для тих, хто використовує в місяць більше 250 кВт, ціна за електроенергію буде вище - 1,68 грн / кВт-год. Крім того, 1,68 грн за кВт-годину будуть платити також жителі гуртожитків і колективні побутові споживачі.

Крім того, українцям підвищили розмір виплат за перевищення термінів відключення електрики. Якщо ці терміни перевищені, тоді побутовий споживач має право вимагати від обленерго компенсацію в 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для споживачів-юридичних осіб компенсація становить 600 грн.

Раніше повідомлялося, що через зниження тарифу на електроенергію для населення енергетикам доведеться підвищити тарифи для промислових споживачів.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua