Тарифи на електроенергію у Польщі: на скільки зростуть ціни, і хто зможе заощадити на платежах

Тарифи на електроенергію ростуть по всій Європі. Зокрема у Польщі найближчий скачок цін очікується вже на початку 2023 року. Полякам повідомили, що електроенергія подорожчає аж до 300%.

Тарифи на електроенергію у Польщі: на скільки зростуть ціни, і хто зможе заощадити на платежах - today.ua

Війна в Україні стала основною причиною того, що інфляція та комунальні тарифи в Європі стрімко зростають. Але є й інші причини. Зокрема, обмежене виробництво гідроенергії через погані гідрологічні умови, викликані посухою, та зупинка значної частини атомних електростанцій Німеччини у зв’язку з планом відмови від атомної енергетики.

В Польській асоціації електроенергетики повідомили про ріст цін як на газ, так і електроенергію протягом 2022 року.

Тарифи на електроенергію у Польщі: на скільки зростуть ціни, і хто зможе заощадити на платежах

Зокрема, ціна на газ зросла з 80-120 злотих/МВт-год перед зимовим сезоном 2021/2022 до понад 1100 злотих/МВт-год. Енергетичне вугілля подорожчало з 60-100 доларів США за тонну на початку 2022 року, до понад 300 доларів США за тонну на сьогоднішній день. Вартість дозволів на викиди CO2 перевищує 90 євро/т і наближається до рекордних 100 євро/т.

Але майбутнє подорожчання тарифів у 2023 році стосуватиметься не всіх. Є приємні новини. Згідно з новим урядовим законопроектом, подорожчення цін не торкнеться тих споживачів, які споживають менше 2 000 кіловат енергії на рік. А якщо в родині є особа з інвалідністю – ліміт становить 2,6 кіловат на рік. Таким чином, близько 17 мільйонів домогосподарств Польщі не відчують на собі подорожчання. 

Фіксована ціна на електроенергію для домогосподарств до рівня 2000 кВт-год на рік означає щомісячну економію, в середньому, 150 злотих.

Раніше повідомлялося, які електроприлади потрібно вимикати на ніч, щоб зменшити споживання електроенергії. 

ДЖЕРЕЛОukrainianinpoland.pl