Тариф на електроенергію до липня підвищать деяким споживачам

Міністерство енергетики до липня має затвердити нові тарифи на електроенергію. На даний момент тривають дискусії з приводу доцільності підвищення тарифів, але якщо це і станеться, то тарифи зростуть не для всіх українців, а тільки для окремих споживачів.

Тариф на електроенергію до липня підвищать деяким споживачам - today.ua

В рамках розробки нової моделі ПСО (спецзобов'язань щодо забезпечення електроенергією населення) планується запуск нового ринку електроенергії для населення протягом п'яти років, що спричинить за собою зміну тарифів. На сьогоднішній день в Україні скасовані пільги на оплату за світло і встановлений єдиний тариф 1,68 грн за кВт-годину, термін якого закінчується 30 червня. Тариф на електроенергію до липня підвищать деяким споживачам В першу чергу розглядається сценарій підвищення тарифів для великих споживачів, які споживають більше електрики, ніж більшість громадян. Для них планується підвищити тарифи на 15% в цьому році, потім на 15% в 2022 році.

Ще за одним сценарієм, підвищення тарифу на електроенергію буде різним по регіонах. Найдешевше електроенергія буде коштувати для жителів Києва, а також Київської та Дніпропетровської областей - 2,60-2,96 гривень за кіловат. А найвищі тарифи випадуть на долю жителів Івано-Франківської та Луганської областей: від 3,70 до 4 гривень.

У Міненерго прокоментували, що нова модель покладання спецзобов'язань на учасників ринку електричної енергії ще знаходиться на стадії розробки.

"Найближчим часом ми представимо проект документа (проект нової моделі / методики ПСО), який обов'язково передбачатиме захист малозабезпечених верств населення", - повідомили у відомстві.

Раніше повідомлялося, який сценарій підвищення тарифів на електроенергію пропонує НКРЕКУ.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media