Сигарети і алкоголь можуть зникнути з українських супермаркетах: коли почне діяти заборона на продаж товарів

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю, сигарет, електронних сигарет, IQOS і Glо в супермаркетах. Придбати ці товари українці зможуть тільки в спеціалізованих магазинах, якщо відповідний законопроект буде схвалений Верховною Радою.

Сигарети і алкоголь можуть зникнути з українських супермаркетах: коли почне діяти заборона на продаж товарів - today.ua

Ініціатором документа виступив член комітету ВР з питань молоді та спорту, нардеп від "Слуги народу" Георгій Мазурашу. Він пропонує, щоб пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої, столові вина, тютюнові вироби, електронні сигарети і рідини до них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння продавалися тільки в спеціалізованих стаціонарних торгових точках.

Відповідно до законопроекту, в супермаркетах, продуктових магазинах та точках, де продаються спортивні або дитячі товари, реалізація алкогольної і тютюнової продукції буде категорично заборонена. Сигарети і алкоголь можуть зникнути з українських супермаркетах: коли почне діяти заборона на продаж товарів За порушення заборони на супермаркети будуть накладатися чималі штрафи. Так, магазин або супермаркет, який вирішить продавати сигарети або алкоголь, оштрафують на 21 180 гривень.

Введення даної заборони може посприяти боротьбі з масовим вживанням алкоголю і сигарет в нашій країні. Купити пиво або горілку в звичайному супермаркеті не вийде, для цього потрібно буде шукати спеціалізований магазин. Для когось це може стати каменем спотикання.

Продаж алкоголю та тютюну як і раніше буде заборонений: особами та особам, які не досягли 18 років; в приміщеннях і на території навчальних закладів та закладів охорони здоров'я (крім ресторанів на території санаторіїв); у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); з торгових автоматів; у споживчих упаковках, що містять менше 20 сигарет; з рук; в не призначених для цього місцях торгівлі; на полицях самообслуговування.

Раніше повідомлялося, що в Україні подорожчали деякі види алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com