Субсидії в Україні будуть призначати без спецкомісій: що змінилося в оформленні виплат

З 1 травня в Україні змінилися правила нарахування субсидії. Тепер претендентам на державну допомогу потрібно буде заново подати заяви і декларації про доходи та витрати, а приймати рішення про призначення виплат будуть не спеціальні комісії, а управління соцзахисту.

Субсидії в Україні будуть призначати без спецкомісій: що змінилося в оформленні виплат  - today.ua

Так, в Україні були ліквідовані комісії, які приймали рішення про надання субсидій. Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко переконаний, що їх ліквідація тільки скоротить терміни оформлення субсидій і позбавить від зайвих кроків.

За його словами, тепер всі рішення про нарахування субсидій будуть прийматися виключно на підставі наданих документів, а не суб'єктивних рішень комісії. Якщо раніше людина підтверджувала, що у неї в квартирі не проживає, наприклад, дочка, то питання в тому, навіщо це розглядати на комісії, відпало. Головне, надати документи, що дочка живе, працює або навчається в іншому місті і з вами не проживає. Тоді субсидію за законом призначать.

"Якщо у вас дочка живе в іншому місті, то ви ж можете це показати. Надати довідку з місця роботи, з місця, де вона орендує житло. Той же договір оренди. На крайній випадок підтвердити актом обстеження матеріально-побутових умов. В контексті підтвердження нічого не змінилося ", - зазначив Музиченко.

Крім того, якщо раніше спірні питання щодо призначення субсидій розглядалися місяць, то управління соцзахисту зараз має прийматиме рішення за 10 днів.

Раніше повідомлялося, в яких випадках українців позбавлять субсидії згідно з новими правилами.

ДЖЕРЕЛОubr.ua