Субсидії для безробітних та переселенців: як відновити виплату коштів після відмови соцслужб

Автор: Лобанова Єлизавета

Переселенці, які виявились тимчасово безробітними, мають право на отримання субсидії від держави. Навіть якщо соцслужби відмовили таким громадянам в отриманні допомоги на оплату комуналки, то після офіційного працевлаштування можна подати пакет документів і знову розраховувати на субсидію.

Субсидії для безробітних та переселенців: як відновити виплату коштів після відмови соцслужб - today.ua

Після виїзду з тимчасово окупованих територій та взяття на облік не всім переселенцям вдається одразу знайти роботу. Ці громадяни автоматично втрачають субсидії, якщо протягом двох місяців не працевлаштувалися.

За законом, якщо ви працевлаштовані, а орган соціального захисту населення письмово відмовляє у призначенні адресної допомоги, то відповідні дії можна оскаржити у суді. Відмовляти переселенцям в отриманні субсидії суд у такому разі не має права.

Так, на період карантину та протягом місяця після його скасування заборонено припинення виплати адресної допомоги у разі непрацевлаштування ВПО протягом двох місяців з дня призначення допомоги.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Однак, непрацевлаштовані переселенці також можуть втратити субсидії, якщо:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • заявника знято з обліку як ВПО (дія його довідки про взяття на облік ВПО скасовано) та/або продовжує перебувати у статусі не працевлаштованої (безробітної) особи;
  • хтось із членів сім'ї має у власності житло/частину житла, розташоване за межами тимчасово окупованих територій та населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, непридатних до проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.

Також слід пам'ятати, що працездатні внутрішньо переміщені особи, які отримують адресну допомогу, зобов'язані інформувати у триденний термін орган соціального захисту населення, в якому перебувають на обліку, про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітні, щоб органи соцзахисту переглянули виплату субсидій.

Раніше повідомлялося, як в Україні отримати субсидію, маючи борги за комуналку.

Головне