Вилучення майна за комунальні борги: у кого можуть навіть під час війни забрати нажите

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на війну, українці мусять платити за спожиті комунальні послуги. В разі великої заборгованості надавачі послуг можуть вдатися до вилучення майна за комунальні борги. Щоправда, це стосується не всіх громадян.

Вилучення майна за комунальні борги: у кого можуть навіть під час війни забрати нажите - today.ua

Хто може бути спокійний до кінця війни, що його майно не стягнуть за борги, а кому слід поклопотатись про погашення боргу вже зараз, нагадав голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Війна спише не все і не всім. Що стосується комунальних боргів, то їх взагалі не списуватимуть, але декому даватимуть відстрочку від сплати за комуналку та не позиватимуться до боржників у суді. Але більшість громадян усе ж мусять сплачувати за спожиті комунальні послуги і під час війни. А до тих, у кого утворився великий борг, можуть навіть застосувати процедуру вилучення майна.

Власне, про це вже багато українців пишуть у соцмережах. Деякі громадяни почали отримувати виклики до суду через накопичені комунальні борги. І це цілком законно, каже Олег Попенко. Адже в серпні був уточнений список громадян, до яких не мають права застосовувати процедуру вилучення майна за комунальні борги під час воєнного стану.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Вилучення майна за комунальні борги: у кого можуть навіть під час війни забрати нажите

Наразі можуть не боятись судових позовів люди, які проживали (проживають) в окупації або в зоні бойових дій. При цьому щодо мешканців територій, які перебували в тимчасовій окупації, а потім були звільнені, застосовують окрему процедуру. Борги, які в них утворились під час окупації, примусово не стягуватимуть. Це, зокрема, стосується жителів звільнених територій Київської, Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

З кого можуть списати борги за комуналку

  • Їх можуть списати з громадян, які не мають лічильників, яких не було вдома більше 30 днів. У такому випадку з них можуть списати борги, що утворились під час їхньої відсутності. Але при цьому вони мають надати довідку, що в цей час перебували в інших населених пунктах. Такі довідки дають в адміністраціях тих населених пунктів, де вони тимчасово перебували в евакуації.
  • Тим, у кого в квартирі встановлені лічильники, такі довідки не потрібні. Із показань лічильників буде видно, чи споживали вони комунальні послуги. Проте списання боргів не стосується опалення і плати обслуговуючим компаніям за утримання будинку і прибудинкової території.
  • Комунальні борги також спишуть із власників зруйнованих будинків. Але про факт руйнування житла слід повідомити в поліцію. Крім списання боргів, на підставі отриманого документу згодом будуть визначати розмір завданої шкоди та розмір компенсації за втрачене майно.

Всі решта громадян, які не входять до цих категорій, зобов'язані сплачувати за комуналку навіть під час війни. Тобто,  у випадку утворення великої заборгованості, до них може бути в судовому порядку застосована процедура стягнення майна за комунальні борги.

“Насамперед іде арешт автомобіля. Другим етапом заарештовуються банківські рахунки”, – зазначив Олег Попенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, якщо громадяни насправді не в змозі погасити свої борги за комуналку, то їм слід укласти угоди з постачальниками комунальних послуг щодо реструктуризації утворених боргів, а заодно й оформити субсидію. Але платити за комуналку все одно доведеться.

При цьому слід пам'ятати, що деякі комунальні послуги не дорожчатимуть до кінця опалювального сезону, а декі й до закінчення війни та ще півроку після неї. Але за газ наприклад, все одно доведеться заплатити більше, ніж торік.