Студентів-контрактників українських вишів переводять на бюджет: деталі урядового рішення

Автор: Марченко Любов

Студенти-контрактники, які навчаються в українських вишах, будуть переведені на бюджет. Натомість вишам, в яких вони навчаються, держава компенсує плату за навчання. Але такий подарунок від держави отримають не всі студенти, що обрали контрактну форму навчання.

Студентів-контрактників українських вишів переводять на бюджет: деталі урядового рішення - today.ua

Про таке важливе рішення, ухвалене урядом, повідомив у своєму Telegram-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами голови Кабміну це рішення стосується студентів, які були зараховані на контракт до 2021 року включно. Крім того, є ще декілька необхідних умов, що дають право перевести студента з платного навчання на навчання за бюджетний кошт. Зокрема, таке право отримають діти загиблих захисників України, діти учасників та самі учасники бойових дій, а також студенти із числа внутрішньо переміщених осіб, які проживали на територіях, що опинились у тимчасовій окупації, або в регіонах, де тривають активні бойові дії.

"Усі студенти з цих категорій, які були зараховані на контракт до 2021 року включно, зможуть продовжувати навчання за кошти держави. Загалом ідеться в цьому році про більш ніж 80 тисяч людей", - повідомив прем'єр.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Студентів-контрактників українських вишів переводять на бюджет: деталі урядового рішення

При цьому виші і коледжі, які свого часу взяли цих студентів на платне навчання, не залишаться у збитку. Уряд передбачив їм на компенсацію 363 млн гривень.

Глава Кабміну не вдається в деталі, чим вмотивоване таке рішення. Але можна припустити, що таким чином держава підтримає студентів, багато з яких наразі не мають змоги платити за навчання через різке погіршення матеріального стану їхніх сімей. Що ж стосується дітей учасників бойових дій, то їхні батьки вибороли їм право на безплатне навчання у рідній країні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас можна припустити, що таким чином уряд намагається затримати в Україні молодь, адже багато молодих людей або вже виїхали за кордон, або мають намір туди виїхати відразу після війни. Отже, влада мусить створити для молоді такі умови, які стимулюватимуть її залишатися в Україні.

Нагадаємо, із середини вересня в Україні заборонили виїжджати за кордон хлопцям, які навчаються в іноземних вишах. Та все ж для частини студентів така заборона не діє.