В Україні стартував масовий продаж ще однієї ягоди: які ціни на вишню у цьогорічному сезоні

В Україні стартував сезон збирання і продажу вишні. Наразі ціни на вишню значно нижчі за минулорічні. Аналітики ринку пояснюють це низкою причини.

В Україні стартував масовий продаж ще однієї ягоди: які ціни на вишню у цьогорічному сезоні - today.ua

Про особливості цьогорічного ціноутворення розповіли аналітики проекту EastFruit, пише видання agravery.

Ягоди вишні почали масово надходити на ринок на тижні, що минає. При цьому оптовики збувають ягоду за 15-35 гривень за кілограм. Такі ціни на вишню приблизно на 40 відсотків нижчі за минулорічні, що були о цій порі. Причому, як кажуть експерти ринку ягід, цьогорічний сезон збирання вишні приблизно співпадає з минулорічним. Тобто, початок, пік, а також завершення сезону припадуть приблизно на ті самі дати. А отже, можна абсолютно коректно порівнювати ціни торішні і цьогорічні.

Аналітики назвали декілька причин такої різниці в цінах

По-перше, цьогоріч втрати врожаю вишні менші за минулорічні. А отже, ягід вродило більше, і ціна на них падає.

В Україні стартував масовий продаж ще однієї ягоди: які ціни на вишню у цьогорічному сезоні

По-друге, через дефіцит пального та ускладнену логістику садівникам не вигідно перевозити свою продукцію з одного регіону в інші. Адже, ще невідомо, чи ягоди розкуплять, а витратити на їхнє перевезення треба чимало грошей. Тому врожай воліють продавати там, де його зібрали. Через це "вишневі" регіони насичені продукцією "по самі вуха", і, звісно, це також не сприяє підвищенню ціни.

Крім того, є ще одна причина: низька купівельна спроможність українців. Адже через війну багато людей втратили роботу, і багатьом цьогоріч не до вишень – аби на хліб і до хліба вистачило.

"За словами ключових гравців ринку, цього сезону відпускні ціни на вишню можуть бути значно нижчими, ніж рік тому. Насамперед це проблеми з каналами реалізації. Так, на сьогоднішній день садівники Харківської та Миколаївської області через ведення бойових дій не мають можливості продавати свою продукцію за межами своїх областей. Також, варто відзначити різке зростання цін на логістичні послуги, що робить перевезення даної продукції, що швидко псується, нерентабельною", - заначили аналітики.

Нагадаємо, тим часом супермаркети обновили ціни на малину, черешню та смородину.

ДЖЕРЕЛОagravery.com