Столична влада надає підтримку соціально незахищеним категоріям киян, а також внутрішньо переміщеним особам. Окрім державної та міжнародної допомоги, громадяни під час війни продовжують отримувати виплати від міської влади, які вони отримували і раніше.
У Департаменті соціальної політики нагадали, що з міського бюджету малозахищеним мешканцям виплачують різні види соціальної матеріальної допомоги, зокрема за міською цільовою програмою "Турбота. Назустріч киянам".
Яку допомогу можуть отримати кияни з міського бюджету
- щомісячну грошову компенсацію витрат на автомобільне пальне з розрахунку 50 літрів високооктанового бензину на місяць;
- щомісячну матеріальну допомогу особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва" та які досягли пенсійного віку;
- щомісячну адресну матеріальну допомогу для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг;
- одноразову адресну соціальну матеріальну допомогу з нагоди відзначення державних свят та визначних дат (День Святого Миколая, Великдень, травневі свята, День Незалежності, День пам’яті трагедії Бабиного Яру тощо);
- допомогу на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого;
- щомісячну адресну соціальну матеріальну допомогу дітям-сиротам та окремим категоріям осіб із інвалідністю Києва;
- грошове забезпечення за утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя в Києві;
- одноразову матеріальну допомогу багатодітним сім’ям м. Києва, які виховують троє і більше дітей, і є отримувачами державної соціальної допомоги;
- матеріальну допомогу жінкам, зареєстрованим у Києві, які народили трійню і більше дітей;
- адресну матеріальну допомогу студентам із інвалідністю, сиротам, позбавленим батьківського піклування, із сімей Героїв Небесної Сотні та з малозабезпечених родин на часткову оплату навчання у вищих навчальних закладах за їхнім вибором;
- одноразову адресну матеріальну допомогу малозабезпеченим верствам населення столиці та киянам, які опинилися в складних життєвих обставинах.
За цією ж програмою можуть отримати компенсації захисники та захисниці України, члени їх сімей та сімей учасників АТО, сім'ї Героїв Небесної Сотні, постраждалі учасники Революції Гідності тощо.
Йдеться не лише про грошову допомогу, але й забезпечення продуктовими наборами, санаторно-курортним лікуванням, послуги реабілітації, соціально-психологічної допомоги, тощо.
Допомога за програмою "Турбота. Назустріч киянам" надається також і внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані в органах соціального захисту міста Києва. Щоб отримати допомогу від держави чи від міста потрібно звернутися до органів соціального захисту населення (районних управлінь праці та соціального захисту населення) за місцем реєстрації.
Натуральна допомога продуктами харчування від Гуманітарного штабу Києва надається внутрішньо переміщеним особам одноразово.
Якщо внутрішньо переміщена особа вже отримувала допомогу продуктами харчування у 2022 році, то вона може отримати її повторно у 2023 році тільки в тому випадку, якщо у ВПО є діти віком до 14 років. Для цього потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту населення району, в якому ВПО проживає.
Ті ВПО, які ще не отримували допомогу продуктами харчування жодного разу, можуть також звернутися до управління праці та соціального захисту населення району і отримати її. Але врахуйте, що така допомога надається лише раз на рік.
Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи в Україні можуть отримати виплати від Міжнародної організації з міграції.