Стало відомо, які ціни на овочі готують українцям у травні

На аграрному ринку України цьогоріч склалася нестандартна ситуація. Крім сезонного чинника, ціни на овочі формуються також під впливом війни. Складнощі, пов'язані з окупацією частини території України та зруйнованою логістикою, впливають на ціновий фон. Через це на більшість видів овочевої продукції ціни пішли вгору. Однак є окремі види, які навіть здешевшали.

Стало відомо, які ціни на овочі готують українцям у травні - today.ua

Про те, як формуються ціни на овочі нинішньої весни, та які цінові зрушення очікуються в травні, розповіли аналітики проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

Через те, що з ринку випала частина овочесховищ і теплиць, розташованих у південному регіоні України, ціни на овочі почали рости відразу з початком війни. Зокрема, вже відчутно додали в ціні буряк і морква.

Що стосується ще двох овочів з борщового набору, картоплі і капусти, то вони поки що приємно дивують покупців. І картопля, і капуста стали дешевшими.

Стало відомо, які ціни на овочі готують українцям у травні

Аналітики пояснюють зниження цін на картоплю тим, що в Україні з минулорічної осені було заготовлено немало цього коренеплоду. І зараз, коли сезон продажу минулорічного врожаю вийшов на фінішну пряму, виробники вимушені знижувати ціну на свій товар, аби встигнути його реалізувати.

"Після налагодження постачання картоплі із сховищ Сумської, Чернігівської та Миколаївської областей, а також з паралельним надходженням на внутрішній ринок нових обсягів якісної картоплі із Польщі, пропозиція у даному сегменті ринку поступово почала перевищувати попит, що й призвело до встановлення негативних цінових тенденцій”, – йдеться у звіті аналітиків проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти".

Що ж до спаду цін на капусту, то цьому також є своє пояснення. Перед пасхальними святами в торгову мережу надійшло немало молодої капусти. І, до речі, її також продають за помірну ціну. Через це попит на минулорічну капусту, що була закладена на зимове зберігання, упав. І, відповідно, знизились і ціни на неї.

Яких цін на овочі очікують у травні?

Зазвичай у попередні роки в травні ціни на овочі починали знижуватись. Однак цьогоріч навряд чи ця тенденція збережеться. Що стосується картоплі і капусти, то аналітики не прогнозують зростання цін на них. Виробники намагатимуться збути їх якнайшвидше. Отже ціни на них, принаймні, не підвищуватимуть.

А от щодо решти овочів борщового набору (буряка, моркви і цибулі), то вони, ймовірно, виростуть в ціні. Причина – втрата логістичних зв'язків і відтак уповільнення та скорочення постачання цих видів овочевої продукції.

Нагадаємо, ціни на садову суницю поки нижчі за вартість цієї ягоди на цю пору минулого року.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua