Стало відомо, як змінюватиметься курс долара в Україні найближчим часом

Найближчим часом курс долара буде зростати. І не лише в Україні, але й в усьому світі. Зараз у США вжили заходів для зміцнення позицій національної валюти. Через це долар дорожчатиме, а інші валюти, навпаки, девальвуватимуть. Отже, українцям слід бути готовими до неминучого падіння курсу гривні.

Стало відомо, як змінюватиметься курс долара в Україні найближчим часом - today.ua

Своїми міркуваннями з цього приводу поділився економіст і фінансовий аналітик Олексій Кущ.

За словами аналітика, незабаром світ стане свідком так званого валютного паритету: долар зрівняється в ціні з євро. Це не означає, що євро здешевшає, просто долар набере ваги.

"Долар зміцнюється майже до всіх іноземних валют. Це відбувається тому, що змінюється монетарна політика, яку проводить Федеральна резервна система Сполучених Штатів Америки", - пояснив експерт.

Федеральна резервна система (ФРС), яка є аналогом нашого Нацбанку, почала вживати заходів до зміцнення міжнародного авторитету долара. Це відбувається за рахунок підвищення процентної ставки, а точніше – її запровадження. Адже раніше ФРС утримувала майже нульову процентну ставку "американця", що не додавало йому популярності. А тепер, піднявши процентну ставку і маючи намір піднімати її далі, ФРС дала імпульс зміцненню долара.

Стало відомо, як змінюватиметься курс долара в Україні найближчим часом

"Збільшуючи процентні ставки, вони штовхають вгору дохідність американських боргових цінних паперів, які випускає американське Міністерство фінансів", — пояснив Кущ.

Це означає, що зовнішні інвестори забиратимуть свої гроші з країн, які розвиваються, і вкладатимуть їх в американські цінні папери. А відтак в усьому світі попит на долари зростатиме.

Що робити українцям зі своїми валютними заощадженнями?

Тут, здається, відповідь очевидна. Олексій  Кущ радить тим, хто їх має, приберегти долари "під подушкою" і не квапитись їх збувати. Адже на нашу гривню чекають непрості часи. Її девальвація неминуча. Щоправда, наскільки вона буде глибокою, наразі невідомо.

Процес зміцнення долара, а також війна в Україні призведуть до неминучої глобальної кризи. Її відчують не лише українці або жителі африканських, латиноамериканських та азійських країн, але й жителі Євросоюзу, які постраждають від енергетичної кризи. Глобальна криза зачепить навіть економіку Китаю. Єдина країна, яку обминуть катаклізми – Сполучені Штати: їм вистачає власних ресурсів. Крім того, якщо Євросоюз остаточно відмовиться від російського газу, то США зможуть непогано заробити на постачанні свого скрапленого газу у Європу.

Нагадаємо, українцям розповіли, що було би з гривнею, якби НБУ не зафіксував курс долара на початку війни.

ДЖЕРЕЛОbusinessua.com