Стало відомо, які продукти найчастіше фальсифікують в Україні, і як вимагати компенсацію

У разі виявлення фальсифікованої продукції українським споживачам мають повернути сплачені гроші або замінити фальсифікат на аналогічний товар з того асортименту, який є у продавця чи виробника. Про це розповіли у Держпродспоживслужбі.

Стало відомо, які продукти найчастіше фальсифікують в Україні, і як вимагати компенсацію - today.ua

Кількість фальсифікованих продуктів в Україні зростає з кожним роком. Лідером на сьогоднішній день є вершкове масло. З початку року було зафіксовано близько 200 порушень, пов'язаних із обігом фальсифікованої олії. Припинено обіг 556 кг та вилучено 2,4 тонни цього продукту.

У разі встановлення фактів наявності у обігу фальсифікованої продукції Держпродспоживслужба зобов'язана заборонити її реалізацію. За подібне порушення підприємству чи магазину загрожує штраф у розмірі 500 відсотків вартості отриманої для реалізації партії товару, але не менш ніж сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 1 700 грн.

Кабінет міністрів України вирішив посилити боротьбу із продуктовим фальсифікатом на внутрішньому ринку. Для захисту прав споживачів незабаром буде запроваджено нові вимоги до реалізації та маркування продуктів харчування, а також буде посилено покарання за порушення вимог харчового законодавства.

Для перевірки якості роботи виробників харчової продукції буде запроваджено інспекції з боку осіб та лабораторій компетентного органу.

Раніше повідомлялося, що німецькі супермаркети Lidl можуть витіснити з українського ринку мережу АТБ.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua