Today.ua

Стало відомо, які доходи та майно потрібно декларувати українцям у Німеччині, щоб не втратити соціальні виплати

Українські біженці в Німеччині щомісяця в середньому отримують допомогу від держави у розмірі 300 євро, а також можуть розраховувати на виплати по безробіттю. Так, після збільшення з 1 червня мінімальної зарплати в країні решта соціальних виплат також збільшиться, і це буде на руку українцям.

На сьогоднішній день виплати з безробіття в Німеччині покривають базові потреби в продуктах харчування, одязі та засобах особистої гігієни. Для неодружених жителів країни розмір виплат становить 449 євро, для грромадян у парі – 404 євро.

Витрати на проживання та опалення компенсуються державою додатково відповідно до фактичних витрат. Крім того, батьки-одиначки, вагітні жінки, інваліди, особи, які потребують спеціального харчування, мають право на додаткові виплати до допомоги.

Перед тим, як оформити українським біженцям допомогу по безробіттю, у них запитують всю інформацію щодо наявного майна та грошових коштів. Відомо, що розмір допомоги для тих, хто має фінансові заощадження, або майно в Україні, скорочується.

Якщо біженці в'їхали до Німеччини на власному автомобілі, його вартість також потрібно вказувати. Якщо машина коштує дорожче за 7500 євро (ціна при продажі), то працівник агентства з працевлаштування може запропонувати продати авто в Німеччині, і на ці гроші жити. У такому разі соціальна допомога не виплачуватиметься.

Українським біженцям також доведеться надати інформацію щодо нерухомості в Україні. Проте, відповідно до чинного законодавства, нерухомість в Україні не вважається заощадженнями і не підлягає продажу, якщо біженець подав заяву на отримання соцвиплат.

З 1 червня 2022 року українські біженці в Німеччині зможуть отримувати соціальну допомогу в середньому 400 євро на місяць. Також для українців буде спрощено доступ до центрів зайнятості і охорони здоров'я та з'явиться можливість безкоштовного вивчення німецької мови.

Раніше повідомлялося, що у Німеччині зменшується кількість українських біженців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ