Стало відомо, як зміняться ціни на молоко та молочну продукцію до кінця року

Ціни на молоко та молочну продукцію невдовзі зростуть. Ринок молокопродуктів цьогоріч зазнав суттєвих змін. Одна з причини зростання цін – значна імпортна складова в українській молочній продукції.

Стало відомо, як зміняться ціни на молоко та молочну продукцію до кінця року - today.ua

Найближчим часом варто очікувати приблизно 10%-го зростання ціни на молочку. Такий прогноз дала директорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк під час ефіру телемарафону.

Зі слів Ганни Лавренюк стрибок цін зумовлений використанням низки імпортних інгредієнтів при виробництві молочних продуктів. До імпортованих складових відносяться різноманітні закваски, наповнювачі і, навіть, упаковка.

Як зазначила Лавренюк, цьогоріч молочка вже зросла на 20 – 25% у порівнянні з минулорічними показниками. Такий стрибок пояснюється труднощами, зумовленими російською військовою агресією. Був порушений графік посіву кормових культур. Через це виник дефіцит кормів на багатьох фермерських господарствах. Все це спричинило суттєве зниження надоїв. Ганна Лавренюк висловила надію щодо стабілізації ціни.

Стало відомо, як зміняться ціни на молоко та молочну продукцію до кінця року

"Ми сподіваємося, що вищого зростання не буде", – зазначила експертка.

Та попри такі оптимістичні прогнози, в населених пунктах, близьких до лінії зіткнення, не всі господарства мають змогу зібрати вже посіяні корми. Тому на стабілізацію цін у зимовий період розраховувати не варто. Також передбачається зростання цінників на певний відсоток через інфляційні процеси у державі.

Тим часом, у торгових мережах вже вкотре зросли ціни на молочну продукцію. Причому подорожчало як саме молоко, так і продукти з нього. Зокрема, виросли в ціні також сир і вершкове масло.

ДЖЕРЕЛОagronews.ua