Багато українців вже скуповують воду, батарейки та йод на фоні новин про можливий ядерний удар з боку Росії. Якими б не були гучними усі побоювання, кожен хоче збільшити свої шанси на виживання. Через великий електромагнітний імпульс внаслідок вибуху великі шанси на те, що вся техніка вийде з ладу. Але захистити принаймні свій смартфон можна спробувати.
Електромагнітний імпульс, який відбувається під час ядерного удару - це хвиля енергії, яка може підсмажити схеми більшості комерційної електроніки, але ви можете захистити свої пристрої за допомогою простого провідного екрана, відомого як клітка Фарадея. Її можна побудувати зі звичайних побутових предметів, і таким чином захистити вашу електроніку. Ніхто не дасть 100% гарантії, що цей спосіб спрацює, але спробувати можна. Зрештою, ви нічого не втрачаєте.
Як захистити смартфон від електромагнітного імпульсу
Підготуйте звичайну коробку з-під взуття з товстого картону без отворів, товсту харчову фольгу та моток скотчу, бажано армованого. Це все знадобиться, щоб збудувати своєрідну клітинку Фарадея – надійно захищений простір, де можна залишити смартфон та іншу невелику побутову техніку. Кришка від коробки теж знадобиться. Також візьміть скотч та рулетку.
Виміряйте всі параметри коробки, яку ви потім покриватимете скотчем. Спочатку виміряйте довжину, потім висоту, помножте висоту на 2, а потім додайте її до довжини. Потім додайте 2,5 см, щоб визначити, якою довжиною шматок фольги вам знадобиться для першого шару.
Наприклад, коробка довжиною 25 см і висотою 10 см буде виглядати так:
10 см x 2 = 20 см. 20 см 25 см = 45 см. Потім додайте ще 2,5 см. Цей додатковий запас фольги дозволить вам скласти її над верхніми краями коробки.
Відріжте 3 шматки алюмінієвої фольги відповідно до ваших вимірювань. Далі вам потрібно відцентрувати коробку на першому аркуші алюмінієвої фольги. Аркуш алюмінієвої фольги на вашому столі буде мати форму прямокутника, з двома довшими сторонами і двома короткішими. Зорієнтуйте коробку на аркуші так, щоб її форма збігалася з формою фольги, при цьому довші сторони коробки повинні бути паралельні довшим сторонам фольги.
Оберніть фольгу навколо коробки та закріпіть її скотчем. Фольга повинна виходити за межі верхньої частини коробки приблизно на 1,3 см з кожного боку завдяки 2,5 см, які ви додали до вимірів. Складіть надлишок фольги в коробку, а потім закріпіть її на місці скотчем.
Далі оберніть надлишки фольги навколо зовнішньої сторони коробки взуття. Складіть два інші шматки фольги навколо коробки з обох боків. Загніть приблизно 1,3 см фольги всередину коробки з одного боку, потім оберніть лист навколо цієї сторони коробки, перекриваючи перший лист фольги з коротких сторін і дна коробки. Потім заклейте шматок фольги на місці. Повторіть цей процес з іншого боку з останнім листом фольги, що залишився.
Використовуйте кришку коробки, щоб відміряти ще один аркуш фольги. Бажано обернути кришку коробки одним листом алюмінієвої фольги. Будьте обережні, щоб не порвати фольгу, оскільки вона не має шарів, що перекривають один одного, як решта коробки. Закріпіть фольгу на кришці за допомогою скотчу. Можна обернути коробку та кришку кількома шарами фольги для надійності.
У разі ризику ядерного удару всі гаджети потрібно зарядити, вимкнути та помістити в коробку заздалегідь. Туди ж можна покласти додатковий павербанк та іншу необхідну техніку.
Фольга з кришки, що безпосередньо контактує з фольгою з коробки, створить бар'єр, який може перенаправити енергію, що виділяється під час електромагнітного імпульсу навколо коробки електроніки, що зберігається всередині. Важливо, щоб фольга на внутрішніх боковинах кришки контактувала із зовнішньою стороною стінок коробки.
Раніше експерти назвали основні причини різкого зниження заряду акумулятора.