Today.ua

Стало відомо, як виплачують підйомну допомогу військовослужбовцям під час війни

Військовослужбовці в Україні мають право на виплату підйомної допомоги. Її виплачують у випадку переїзду військовослужбовця та членів його сім'ї на нове місце служби. Підйомна допомога військовослужбовцям не поширюється на мобілізованих громадян.

Про те, кому належить підйомна допомога, і скільки може отримати військовослужбовець із сім'єю, розповів заступник начальника управління соціальної підтримки - начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати полковник Олег Рогаль.

Отже, право на виплату підйомної допомоги мають такі категорії військовослужбовців:

Усі зазначені категорії  можуть претендувати на виплату підйомної допомоги військовослужбовцям. Але претендувати на неї можна лише в тому випадку, якщо військовослужбовця переводять на нове місце роботи.

Закон передбачає виплату підйомної допомоги в таких випадках:

Розмір підйомної допомоги військовослужбовцям

Розмір виплати дорівнює місячному грошовому забезпеченню військовослужбовця. Крім того, на кожного члена сім'ї, який переїхав разом із ним на нове місце, виплачують ще половину розміру його грошового місячного забезпечення.

При переїзді також платять добові, помножені на кількість діб, які військовослужбовець перебуває в дорозі, переїжджаючи на нове місце роботи. Добові також виплачуються на кожного члена його сім'ї, що переїхав разом із ним. Розмір добових визначається урядом.

А тепер – найголовніше!

Військовозобов'язаним громадянам, які мобілізовані та відправлені на місце служби під час війни, підйомна допомога не виплачується. Адже вони не змінюють фактичного місця проживання і після демобілізації повернуться додому.

Нагадаємо, стало відомо, чи можуть військкомати скасувати бронь від мобілізації, яка була видана Мінекономіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ